Dzisiaj jest sobota, 27 kwietnia 2024 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Kobieta jest idealną, bo jest kobietą. "

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

„Był taki wrzesień…”   1 września 1939 r. w polskich szkołach nie zabrzmiał dźwięk pierwszego dzwonka.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W środę, 19 czerwca 2019 r., na uroczystej gali pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły.

ŻEGNAJ SZKOŁO

W tym roku wyjątkowo wcześnie, gdyż już w środę, 19 czerwca, rozstaliśmy się ze szkołą na okres letniego wypoczynku.

Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbył się apel SU, na którym podsumowano całoroczną pracę uczniów.

Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Spółdzielnia Uczniowska "Plusik" liczy 15 członków. Głównym celem działalności jest prowadzenie sklepiku szkolnego.

Ostatni występ

W dniu 12 czerwca o godz. 16.00 uczniowie klasy III A z koła teatralnego „Przyjaciele” zaprezentowali przedstawienie pt. „Poczekalnia”.  

  • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

  • ŻEGNAJ SZKOŁO

  • Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

  • Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

  • Ostatni występ

III b SP 2019/2020

Klasa III b Szkoły Podstawowej - wych. Klaudia Machaczka



Liczba uczniów: 18


Dziewczęta:

1.  Lena Gałgan

2.  Sandra Gałgan

3.  Nina Mamica

4.  Łucja Mojżesz

5.  Julia Pasternak

6.  Maria Pasternak

7.  Sara Ramza

8.  Wioletta Tobiasiewicz

9.  Maja Tobiczyk

 

 

Chłopcy:

1.  Eryk Cempel

2.  Jan Ciszewski

3.  Antoni Dwornik

4.  Krystian Janosz

5.  Szymon Martyniak

6.  Marek Mejza

7.  Bartosz Stańco

8.  Feliks Szłapa

9.  Aleks Zaręba

 


Samorząd klasowy:

Przewodnicząca -

Zastępca przewodniczącej - 

Skarbnik - 



Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p.

Zastępca przewodniczącej - p. 

Skarbnik - p. 



Klasa opiekuje się salą nr 34.




Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Plenerowe Święto Szkoły

Dziękuję wszystkim uczniom kl. II b za zaangażowanie i piękny występ.Podczas tegorocznego Plenerowego Święta Szkoły, które odbyło się 8 czerwca 2019 r. zaprezentowaliśmy się  wspólnie z klasą II a w piosenkach o strażakach: „Niech żyje ogniowa straż”, „Przez te wozy czerwone, czerwone”, „Hej, hej strażacy”. Łucja Mojżesz zatańczyła piękny taniec hiphopowy.


Wychowawczyni – Karolina Weźranowska

 

 


Odkryj słodki świat miodu!

1 czerwca klasy drugie wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. M. Pustelnik i  p.  K.  Weźranowską oraz towarzyszącą im p. B. Szczupak wybrały się do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa – „Apilandia”, które znajduje się w Kleczy Dolnej. To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie uczniowie mogli poznać tajniki życia pszczół.  Na początku wycieczki pani przewodnik pokazała nam ekspozycje prezentowane za pomocą różnorodnych technologii multimedialnych, interaktywnych instalacji oraz animacji poglądowych. Opowiedziała o znaczeniu i roli pszczół, nie tylko dla człowieka, ale również dla funkcjonowania roślin oraz zwierząt. Zwróciła także uwagę na rolę pszczelarza w opiece nad pszczołami. Ukazała  też możliwości działań, jakie może podjąć każdy, aby pomóc pszczołom. Zapoznała z narzędziami pracy pszczelarza, oraz pokazała barwne obrazy i niezwykłe pokazy multimedialne, dzięki którym ukazane zostały sekrety z życia pszczół i ich zachowań, zarówno w ulu, jak i poza nim.

Po wyjściu z podziemi ekspozycyjnych udaliśmy się na warsztaty pszczelarskie, podczas których wykonywaliśmy świece z wosku pszczelego i uczestniczyliśmy w degustacji różnych rodzajów miodów i produktów pszczelich. Po zakończeniu warsztatów wyruszyliśmy na zwiedzanie pasieki w kapeluszach pszczelarskich i zaznajomienie się z gatunkami roślin miododajnych.

Dużą atrakcją cieszył się sklep z pamiątkami, gdzie uczniowie mogli zakupić ciekawe gadżety i zabawki pszczelarskie.

Podczas tej wycieczki dzieci zdobyły wiele ciekawych informacji na temat życia pszczół i ich znaczenia w przyrodzie.

To był dzień pełen wrażeń! Uśmiechnięci, zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do domu.

 

 

Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 


„Dobre maniery znam i mam”

W ramach realizowanego programu innowacji pedagogicznej „Dobre maniery  znam i mam" uczniowie klasy II b poznali  zasady dobrego wychowania Savoir – vivre, które  są podstawą właściwych relacji międzyludzkich w codziennym życiu. Dobre maniery to cecha lubiana i  doceniana, to sposób na zdobycie szacunku u innych. W celu wyzwolenia twórczej aktywności wychowanków i utrwalenia nabytych wiadomości przygotowali inscenizację wiersza „Kwoka”, wykonali piękną gazetkę ścienną pod hasłem „Akademia dobrych manier”, opracowali „Kodeks kulturalnego ucznia”, wykonali „Drzewko życzliwości”. Przeprowadzono liczne pogadanki, dyskusje, oraz dokonano prezentacji multimedialnych na  temat:

  • używania na co dzień zwrotów grzecznościowych,
  • zachowania wobec osób starszych - nauczycieli, pracowników szkoły,
  • zachowania na lekcji, przerwie,
  • stosunku do koleżanek i kolegów,
  • kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych: w kinie, teatrze, na basenie, podczas wycieczek,  w środkach transportu (autobus, pociąg),
  • kulturalnego zachowania się przy stole i spożywania posiłków.

 

Program edukacyjny „Dobre maniery znam i mam” realizowałam w celu zwiększenia świadomości  uczniów dotyczącej zasad dobrego wychowania. Mam nadzieję, że wpłynie to na podniesienie poziomu kultury moich uczniów, a tym samym na zmniejszenie niewłaściwych wśród nich zachowań. Każdy uczeń powinien z większym szacunkiem traktować zarówno siebie jak i innych, a to będzie miało wpływ na budowanie pozytywnych relacji między nimi.



Wychowawczyni - Karolina Weźranowska


 

 

 

 


Zajęcia rozwijające kreatywność

Od września 2018 r. realizowane były w klasie 2 b zajęcia rozwijające kreatywność, których głównym celem było rozwijanie zainteresowań i ujawnianie zdolności dzieci - w szczególności zdolności plastycznych.


Sprzyjały one przede wszystkim rozwojowi osobowości dzieci w zakresie podejmowania działań twórczych, rozwojowi wyobraźni, pomysłowości. Zachęcały do podejmowania nowych wyzwań, działań i współpracy w grupie.

Tematyka zajęć dostosowana była do potrzeb oraz  możliwości manualnych dzieci. Prace uczniowie wykonywali z różnych materiałów, według własnych pomysłów wykorzystując swoją wyobraźnię i twórcze myślenie. Poznawali różne techniki plastyczne, co sprzyjało uatrakcyjnieniu zajęć, wzbogacaniu sposobu plastycznej wypowiedzi uczniów, rozwijaniu twórczego myślenia.

Na zajęciach panowała przyjazna, kreatywna atmosfera, która w dużym stopniu wpływała na rozwijanie ciekawych pomysłów uczniów. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i sprawiały uczniom dużą przyjemność. Dawały zadowolenie i radość płynącą, z wiary we własne siły, możliwości twórcze.

Prace uczniów przez cały rok szkolny prezentowane były systematycznie na klasowej gazetce i służyły jako dekoracja w sali lekcyjnej.

 


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska




Święto Patrona Szkoły

Tradycją szkoły są obchody święta naszego patrona gen. Władysława Sikorskiego. Odbyły się one 20 maja 2019 r. W tym dniu nie było lekcji, uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z wychowawcami, podczas których poznawali sylwetkę patrona i wzbogacali o nim wiedzę. Brali aktywny udział w uroczystej mszy św. i akademii przygotowanej z tej okazji. Wykonali piękne kotyliony, w których wystąpili na akademii. Wspaniałym podsumowaniem obchodów Święta Patrona Szkoły było posadzenie w otoczeniu pomnika sosny syberyjskiej zgodnie z wolą Sybiraków, dla których gen. Władysław Sikorski jest wybitną postacią.


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 

 


„Generał Władysław Sikorski w oczach dzieci i młodzieży”

Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny, w którym wzięli również udział  uczniowie klasy 2 b. Po ogłoszeniu wyników przez Jury, które brało pod uwagę:

- ciekawe wykorzystanie materiału plastycznego do przedstawienia sylwetki generała Władysława Sikorskiego, jego rodziny, przyjaciół, towarzyszy broni, czy okoliczności z Ich życia,

- pomysłowość i kreatywność w przedstawieniu tematu,

- wkład pracy,

- staranność i estetyka wykonania pracy.


Wśród wyróżnionych znalazły się dwie prace uczniów z naszej klasy: Marka Mejzy i Łucji Mojżesz.

Zwycięzcy klas I-III Szkoły Podstawowej

1 miejsce - Marek Mejza, klasa 2b

2 miejsce – Nadia Bułaś, klasa 1b

3 miejsce – Łucja Mojżesz, klasa 2b


Serdecznie im gratulujemy!


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 

 


„Niech żyje ogniowa straż”

5 maja 2019 r. roku odbyły się w Nowej Wsi obchody „Dnia Strażaka 2019”,  połączone z zbliżającym się jubileuszem – 125 lecia OSP.  Uroczystość rozpoczęła msza święta odprawiona w intencji strażaków w Kościele Parafialnym w Nowej Wsi. Następnie w asyście Orkiestry Dętej, strażacy i goście przemaszerowali do remizy OSP, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Uświetnił je  występ uczniów klas drugich ze SP. Dzieci z przejęciem opowiadały o ważnej, bohaterskiej i niejednokrotnie niebezpiecznej pracy strażaka, śpiewając piosenki i recytując wiersze. Dziękując strażakom za służbę która zawarta jest w słowach „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”, życzyli im samych szczęśliwych powrotów z akcji, sukcesów zawodowych i prywatnych oraz odwagi, gotowości i siły do działania w trudnych chwilach. Zostali nagrodzeni brawami i obdarowani paczkami ze słodyczami.

 

Wychowawczyni -  Karolina Weźranowska


 

Wizyta w teatrze

W czwartek 21.03.2019 r. pojechaliśmy do Teatru Banialuka w Bielsku-Białej na przedstawienie "Po nitce do kłębka". To zabawne, kolorowe i jakże pouczające przedstawienie opowiadało historię małego Kapciuszka, który wyrusza na poszukiwanie braciszka do pary. Podczas wędrówki na swojej drodze bohater spotyka rozmaite zwierzęta: lisa, kury, chomika, ptaki czy bociana. Spektakl w przystępny sposób przybliżył dzieciom temat tożsamości i pochodzenia. Była to jednocześnie mądra opowieść o wartości niesienia bezinteresownej pomocy i sile jaka tkwi w przyjaźni. Przedstawienie wywołało u dzieci duże emocje i bardzo się podobało.

 

Wychowawczyni - Karolina Weźranowska

 


 


 

 


 



„I Ja mam talent”

12.03.2019 r. w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi odbyła się VIII edycja Szkolnego Konkursu Artystycznego „I ja mam talent”. Klasę II b reprezentowała Łucja Mojżesz, która zdobyła II miejsce w kategorii muzyka.

Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Wychowawczyni - Karolina Weźranowska


 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5