Dzisiaj jest poniedziałek, 12 kwietnia 2021 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Nie zamieniaj żebraka na zwycięzcę, wszak żebrak przyniósł Ci zwycięstwo. "

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

„Był taki wrzesień…”   1 września 1939 r. w polskich szkołach nie zabrzmiał dźwięk pierwszego dzwonka.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W środę, 19 czerwca 2019 r., na uroczystej gali pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły.

ŻEGNAJ SZKOŁO

W tym roku wyjątkowo wcześnie, gdyż już w środę, 19 czerwca, rozstaliśmy się ze szkołą na okres letniego wypoczynku.

Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbył się apel SU, na którym podsumowano całoroczną pracę uczniów.

Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Spółdzielnia Uczniowska "Plusik" liczy 15 członków. Głównym celem działalności jest prowadzenie sklepiku szkolnego.

Ostatni występ

W dniu 12 czerwca o godz. 16.00 uczniowie klasy III A z koła teatralnego „Przyjaciele” zaprezentowali przedstawienie pt. „Poczekalnia”.  

  • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

  • ŻEGNAJ SZKOŁO

  • Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

  • Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

  • Ostatni występ

VIII a SP 2019/2020

 

Klasa VIII a Szkoły Podstawowej – wych. Joanna Gabryś

 


Liczba uczniów - 17


Dziewczęta:

1.  Jolanta Czopek

2.  Amelia Flasz

3. Julia Korycińska

4. Julia Maciaszczyk

5. Justyna Okrzeszowska

6. Hanna Pękala

7. Natalia Pilarz

8. Anna Rodak

9. Marta Zając


Chłopcy:

1. Piotr Bogunia

2. Kacper Czyszczoń

3. Kacper Feliniak

4. Maksymilian Krawczyk

5. Jakub Pawełkiewicz

6. Krystian Stańczyk

7. Jan Saternus

8. Dawid Suski


Samorząd klasowy:

Przewodnicząca -

Zastępca przewodniczącej -

Skarbnik - 


Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. 

Zastępcy przewodniczącej - p. 

Skarbnik - p. 

 


Klasa opiekuje się salą nr 48.


 Czy ja przeglądam się w obrazie czy obraz przegląda się we mnie?

Spotkanie ze Sztuką – lekcja muzealna „Widzieć i rozumieć”, to lekcja, w której uczniowie klasy 7a i 7b wzięli udział w środę 20.03.2019r. w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie pod opieką p. Doroty Gwiazdoń i p. Magdaleny Rodak.

To magiczne miejsce, gdzie na wystawie „Sytuacja się zmieniła” odpowiadaliśmy sobie na wiele pytań:

Czy czas tu płynie tak samo? Czy muzeum zmienia dzieło w rzecz czy rzecz w dzieło? Czy ja przeglądam się w obrazie czy obraz przegląda się we mnie? Czy można wyjrzeć przez obraz? Czy słowa mają kolor? Czy dzieło może nic nie przedstawiać? Czy mamy obowiązek rozumieć sztukę?

Odpowiedzi pomogły w interpretacji dzieł sztuki prezentowanych na ekspozycji Sztuki Polskiej XX wieku.  Poszukiwaliśmy narzędzi niezbędnych w poznawaniu świata sztuki, co dało nam sporo satysfakcji z interpretacji wybranych dzieł, przekonaliśmy się, że każdy ma prawo do spojrzenia na nie w niestandardowy sposób i tak najzwyczajniej po swojemu.

Spotkanie z dziełami sztuki otwiera nas na piękno, estetykę, wrażliwość, sprawia, że muzeum nie jest obcym, niedostępnym  miejscem. Bardzo często słyszę od uczniów, że nie spodziewały się, iż w muzeum może być tak fajnie, mogą zobaczyć tyle kolorów czy tak niesamowite dzieła.

Próbowaliśmy te obrazy dotknąć, wejść w ich świat, poczuć magię jaką wytwarzają wokół siebie. Przekonaliśmy się, że to wcale nie takie trudne. Propozycja prowadzących, zatrzymania się tylko przy kilku, wybranych dziełach, to też pokazanie, że podczas jednej wizyty w muzeum nie da się zobaczyć i zapamiętać wszystkiego.

Czy warto było pojechać  do muzeum?


Pan Kamil oprowadził nas po wystawie sztuki XX wieku, wzbudziła ona w nas zachwyt. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzecz na temat sztuki.

Marcela Musiał / Martyna Szumowska 7bDzięki tej przygodzie dowiedziałyśmy się wielu ciekawych inspirujących i wspaniałych rzeczy. Oprowadzała nas osoba o bardzo dużej wiedzy. Sądzimy że po tej lekcji muzealnej będziemy patrzeć na sztukę z innej perspektywy.

Jolanta Czopek / Hanna Pękala 7aDziękuję wszystkim uczestnikom za aktywność. kulturę i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś zechcą tam wrócić.

 

 

Dorota Gwiazdoń

 

 

Wyjazd na MOLO lodowisko

 

Wigilijka klasowa

Wyjazd do teatru

27 września dwie klasy siódme Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi pojechały do Teatru Nowego w Zabrzu na „Zemstę” Aleksandra Fredry w reżyserii Zbigniewa Stryja.


Już jedenasty sezon ta słynna komedia grana jest przez aktorów Teatru Nowego w Zabrzu. Spektakl nadal cieszy się ogromną popularnością. Widownia zabrzańskiego teatru i tym razem wypełniona była po brzegi.

"Zemsta" to najsłynniejsza komedia Aleksandra Fredry, napisana mistrzowskim wierszem i ze świetnie zarysowanymi postaciami. Zwarta akcja utworu toczy się szybko, poprzez zaskakujące zwroty i nieoczekiwane zmiany sytuacji. Komizm polega w dużej mierze na bezużyteczności intryg głównych bohaterów: Cześnika i Rejenta, które przynoszą rezultat odwrotny do oczekiwanego.

Po obejrzeniu przedstawienia przyjdzie czas na jego recenzję.

 

 

Aleksandra WęglarzRok szkolny 2018/2019

.

Wigilijka klasowa

Mikołajki

Wyjazd do teatru

29.09.2017r. uczniowie z klas szóstych  Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi udali się na spektakl do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. Tym razem młodzi widzowie obejrzeli przedstawienie „Buratino” na motywach „Złotego kluczyka” Aleksego Tołstoja.

Spektakl w reżyserii Mariana Pecki przeniósł oglądających do bajkowej krainy, w której główny bohater jest lalką wyrzeźbioną z kawałka drewna. Naiwny i uparty Buratino przeżywa zabawne, ale i pełne grozy, przygody. Zdobyte doświadczenia pozwalają mu zrozumieć, gdzie kryją się prawdziwe skarby i komu wart zaufać.


Wychowawca - Łukasz Jasek


 

Wizyta w Studiu Filmów Rysunkowych

7 kwietnia 2017 r. zorganizowany został wyjazd klas piątych SP do Bielska–Białej do Studia Filmów Rysunkowych, w którym powstały filmy takie jak „Bolek i Lolek” czy „Reksio”. Dzięki pobytowi w Studio dzieci poznały kolejne etapy tworzenia filmu animowanego, poszerzyły swoją wiedzę na temat takich pojęć jak np. scenariusz filmowy, animacja, efekty specjalne dźwiękowe. Podczas pobytu w Studio dzieci miały okazję obcować z prawdziwymi dekoracjami, rekwizytami, projektami postaci. Dowiedziały się jak film animowany powstawał kiedyś i jak powstaje dziś.  Wizyta zakończyła się 40 minutowym pokazem filmów w kinie "Studio" produkcji SFR. Wycieczka należała do bardzo udanych wyjazdów!


Małgorzata Kasperek / Łukasz JasekWigilijka klasowa

22 grudnia odbyła się w naszej klasie „wigilijka” czyli spotkanie przedświąteczne. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Nastrój był bardzo świąteczny, mieliśmy dobre humory, czuliśmy się świetnie w swoim gronie. Potem śpiewaliśmy kolędy i częstowaliśmy się łakociami, które każdy z nas przyniósł.


Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy przyczynili się do zorganizowania klasowej wigilijki.

 

Wychowawca – Łukasz Jasek<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6