Dzisiaj jest poniedziałek, 12 kwietnia 2021 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Nie zamieniaj żebraka na zwycięzcę, wszak żebrak przyniósł Ci zwycięstwo. "

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

„Był taki wrzesień…”   1 września 1939 r. w polskich szkołach nie zabrzmiał dźwięk pierwszego dzwonka.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W środę, 19 czerwca 2019 r., na uroczystej gali pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły.

ŻEGNAJ SZKOŁO

W tym roku wyjątkowo wcześnie, gdyż już w środę, 19 czerwca, rozstaliśmy się ze szkołą na okres letniego wypoczynku.

Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbył się apel SU, na którym podsumowano całoroczną pracę uczniów.

Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Spółdzielnia Uczniowska "Plusik" liczy 15 członków. Głównym celem działalności jest prowadzenie sklepiku szkolnego.

Ostatni występ

W dniu 12 czerwca o godz. 16.00 uczniowie klasy III A z koła teatralnego „Przyjaciele” zaprezentowali przedstawienie pt. „Poczekalnia”.  

  • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

  • ŻEGNAJ SZKOŁO

  • Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

  • Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

  • Ostatni występ

VIII b SP 2019/2020

 

Klasa VIII b Szkoły Podstawowej – wych. Małgorzata Kasperek

 


Liczba uczniów - 16


Dziewczęta:

1. Nicola Jurecka

2. Julia Kamińska

3. Karolina Kos

4. Kinga Kurek

5. Marcela Musiał

6. Sandra Sokół

7. Martyna Szumowska

8. Gabriela Zaręba

9. Natalia Tobiasiewicz


Chłopcy:

1. Jakub Klęczar

2. Karol Piwowarski

3. Brajan Prus

4. Adrian Pudełko

5. Jakub Szłapa

6. Dominik Tlałka

7. Szymon Czaja


Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - 

Zastępca przewodniczącej -

Skarbnik - Trójka klasowa:

Przewodnicząca -

Zastępca przewodniczącej - p. 

Skarbnik - p. Klasa opiekuje się salą nr 46.

 Czy ja przeglądam się w obrazie czy obraz przegląda się we mnie?

Spotkanie ze Sztuką – lekcja muzealna „Widzieć i rozumieć”, to lekcja, w której uczniowie klasy 7a i 7b wzięli udział w środę 20.03.2019r. w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie pod opieką p. Doroty Gwiazdoń i p. Magdaleny Rodak.

To magiczne miejsce, gdzie na wystawie „Sytuacja się zmieniła” odpowiadaliśmy sobie na wiele pytań:

Czy czas tu płynie tak samo? Czy muzeum zmienia dzieło w rzecz czy rzecz w dzieło? Czy ja przeglądam się w obrazie czy obraz przegląda się we mnie? Czy można wyjrzeć przez obraz? Czy słowa mają kolor? Czy dzieło może nic nie przedstawiać? Czy mamy obowiązek rozumieć sztukę?

Odpowiedzi pomogły w interpretacji dzieł sztuki prezentowanych na ekspozycji Sztuki Polskiej XX wieku.  Poszukiwaliśmy narzędzi niezbędnych w poznawaniu świata sztuki, co dało nam sporo satysfakcji z interpretacji wybranych dzieł, przekonaliśmy się, że każdy ma prawo do spojrzenia na nie w niestandardowy sposób i tak najzwyczajniej po swojemu.

Spotkanie z dziełami sztuki otwiera nas na piękno, estetykę, wrażliwość, sprawia, że muzeum nie jest obcym, niedostępnym  miejscem. Bardzo często słyszę od uczniów, że nie spodziewały się, iż w muzeum może być tak fajnie, mogą zobaczyć tyle kolorów czy tak niesamowite dzieła.

Próbowaliśmy te obrazy dotknąć, wejść w ich świat, poczuć magię jaką wytwarzają wokół siebie. Przekonaliśmy się, że to wcale nie takie trudne. Propozycja prowadzących, zatrzymania się tylko przy kilku, wybranych dziełach, to też pokazanie, że podczas jednej wizyty w muzeum nie da się zobaczyć i zapamiętać wszystkiego.

Czy warto było pojechać  do muzeum?


Pan Kamil oprowadził nas po wystawie sztuki XX wieku, wzbudziła ona w nas zachwyt. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzecz na temat sztuki.

Marcela Musiał / Martyna Szumowska 7bDzięki tej przygodzie dowiedziałyśmy się wielu ciekawych inspirujących i wspaniałych rzeczy. Oprowadzała nas osoba o bardzo dużej wiedzy. Sądzimy że po tej lekcji muzealnej będziemy patrzeć na sztukę z innej perspektywy.

Jolanta Czopek / Hanna Pękala 7aDziękuję wszystkim uczestnikom za aktywność. kulturę i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś zechcą tam wrócić.

 

 

Dorota Gwiazdoń

 

 

Wyjazd do teatru

27 września dwie klasy siódme Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi pojechały do Teatru Nowego w Zabrzu na „Zemstę” Aleksandra Fredry w reżyserii Zbigniewa Stryja.


Już jedenasty sezon ta słynna komedia grana jest przez aktorów Teatru Nowego w Zabrzu. Spektakl nadal cieszy się ogromną popularnością. Widownia zabrzańskiego teatru i tym razem wypełniona była po brzegi.

"Zemsta" to najsłynniejsza komedia Aleksandra Fredry, napisana mistrzowskim wierszem i ze świetnie zarysowanymi postaciami. Zwarta akcja utworu toczy się szybko, poprzez zaskakujące zwroty i nieoczekiwane zmiany sytuacji. Komizm polega w dużej mierze na bezużyteczności intryg głównych bohaterów: Cześnika i Rejenta, które przynoszą rezultat odwrotny do oczekiwanego.

Po obejrzeniu przedstawienia przyjdzie czas na jego recenzję.

 

 

Aleksandra WęglarzRok szkolny 2018/2019

.

Rok szkolny 2018/2019

.

Występ na Plenerowym Święcie Szkoły

WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

13.06.2018 r. uczniów klas szóstych odwiedziła Pani Martyna Kolasa - ratownik medyczny pracujący w Pogotowiu Ratunkowym w Bielsku-Białej.


Na spotkaniu udzielała instruktażu oraz zademonstrowała tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pani ratownik uświadomiła uczniom, na czym polega jej praca. Jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Uświadomiła uczniom, iż tzw. "złote minuty" ratują życie poszkodowanego. Przypomniała także ważne telefony alarmowe. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką.


Bardzo dziękujemy za przybycie.

 

Wychowawczyni - Małgorzata Kasperek

 


Wyjście do kina w Kętach

8 czerwca 2018 r. uczniowie klasy V a i VI b uczestniczyli w ostatnich w tym roku szkolnym warsztatach Programu Edukacji Medialnej i Społecznej KINO SZKOŁA.


Przed obejrzeniem filmu odbyła się prelekcja pt. „Jak rozwiązywać konflikty?” Było to doskonałe wprowadzenie do tematyki filmu pt. „Tarapaty”. Główną bohaterką jest dwunastoletnia Julka, która chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego nieodłączny towarzysz – pies Pulpet. Kiedy dzieciakom przypadkiem wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się ekscytująca przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka.

Na dalszy ciąg historii zapraszamy do kina.

 

Wychowawczyni - Małgorzata Kasperek

 

 

KinoSzkoła: Poszukiwania miecza D’Artagnana…

Uczniowie klasy 5b oraz 6b pod opieką wychowawczyń wzięli udział w wyjeździe do Domu Kultury. Wycieczka odbyła się 27.03. i była kolejną wizytą naszych uczniów w ramach projektu KinoSzkoła. Tym razem obejrzeliśmy film pod tytułem „Kod M”.

Przed pokazem odbyła się prelekcja na temat motywacji. Dyskutowano o tym, czym jest motywacja, do czego jest nam potrzebna, co może nas motywować, a co wręcz przeciwnie – demotywować. Sam film był ciekawy i pełen przygód, a jego główni bohaterowie wykazali ogromną motywację, by odnaleźć zaginiony miecz słynnego muszkietera D’Artagnana. Historia opowiada o bardzo upartej Isabel, która z pomocą przyjaciół rozpoczyna poszukiwania miecza. Jedyną wskazówką jest tajny kod.  Akcja filmu toczyła się na dwóch płaszczyznach – w czasach historycznych oraz współcześnie. Naszym uczniom holenderska produkcja przypadła do gust


Agata TerlikowskaWyjazd do teatru

29.09.2017r. uczniowie z klas szóstych  Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi udali się na spektakl do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. Tym razem młodzi widzowie obejrzeli przedstawienie „Buratino” na motywach „Złotego kluczyka” Aleksego Tołstoja.

Spektakl w reżyserii Mariana Pecki przeniósł oglądających do bajkowej krainy, w której główny bohater jest lalką wyrzeźbioną z kawałka drewna. Naiwny i uparty Buratino przeżywa zabawne, ale i pełne grozy, przygody. Zdobyte doświadczenia pozwalają mu zrozumieć, gdzie kryją się prawdziwe skarby i komu wart zaufać.


Wychowawczyni - Małgorzata Kasperek


 

Znajdź właściwe rozwiązanie

Uczniowie klasy VB w ramach działań profilaktycznych przystąpili w roku szkolnym 2016/2017 do realizacji programu profilaktyki palenia tytoniu pt. „Znajdź właściwe rozwiązanie” zaproponowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Piątoklasiści zostali zaangażowani w zajęcia warsztatowe obejmujące następujące zagadnienia:

1. Uzasadnienie i wzmacnianie postaw prozdrowotnych.

2. Ukazanie funkcjonowania ludzkiego organizmu i jego potrzeb.

3. Przekazanie wiadomości o zachowaniach asertywnych, uświadomienie mechanizmów nacisku grupowego oraz przedstawienie sposobów odmawiania.

4. Kształtowanie umiejętności radzenia sobie z problemami.

5. Wzmacnianie poczucia własnej wartości, kształtowanie umiejętności społecznych.


Program „Znajdź właściwe rozwiązanie” wspierał rozwój umiejętności chroniących i ukierunkowany był głównie na zapobieganie palenia tytoniu i kształtowanie świadomości prozdrowotnej.

Prowadzone zajęcia poruszały nie tylko temat szkodliwości palenia tytoniu. Dawały także przykłady radzenia sobie w różnych sytuacjach oraz poruszały tematy dotyczące asertywności i komunikacji międzyludzkiej.

Na zakończenie cyklu spotkań w dwóch grupach wykonaliśmy plakaty promujące Wolność od dymu tytoniowego i uzależnień palenia tytoniu. Wykonane prace pokazaliśmy społeczności szkolnej umieszczając je na wystawie.


Wychowawczyni - Małgorzata Kasperek

 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7