Dzisiaj jest poniedziałek, 12 kwietnia 2021 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Nie zamieniaj żebraka na zwycięzcę, wszak żebrak przyniósł Ci zwycięstwo. "

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

„Był taki wrzesień…”   1 września 1939 r. w polskich szkołach nie zabrzmiał dźwięk pierwszego dzwonka.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W środę, 19 czerwca 2019 r., na uroczystej gali pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły.

ŻEGNAJ SZKOŁO

W tym roku wyjątkowo wcześnie, gdyż już w środę, 19 czerwca, rozstaliśmy się ze szkołą na okres letniego wypoczynku.

Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbył się apel SU, na którym podsumowano całoroczną pracę uczniów.

Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Spółdzielnia Uczniowska "Plusik" liczy 15 członków. Głównym celem działalności jest prowadzenie sklepiku szkolnego.

Ostatni występ

W dniu 12 czerwca o godz. 16.00 uczniowie klasy III A z koła teatralnego „Przyjaciele” zaprezentowali przedstawienie pt. „Poczekalnia”.  

  • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

  • ŻEGNAJ SZKOŁO

  • Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

  • Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

  • Ostatni występ

VII b SP 2019/2020

 

Klasa VII b Szkoły Podstawowej - wych. Agata Terlikowska


 

Liczba uczniów - 18


Dziewczęta:

1. Julia Dąbrowska

2. Zofia Front

3. Maria Gołuch

4. Paulina Grabara

5. Sandra Kościukiewicz

6. Zuzanna Pawińska

7. Weronika Płonka

8. Martyna Porowska


Chłopcy:

1. Mateusz Bisaga

2. Damian Błaszczak

3. Tomasz Drabek

4. Adrian Hałat

5. Dominik Hrapkowicz

6. Kamil Juras

7. Damian Kocięcki

8. Kamil Naglik

9. Kacper Pawełkiewicz

10. Kacper Szpyra

 

 

Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - 

Zastępca przewodniczącej - 

Skarbnik - 

 

 

Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. 

Zastępca przewodniczącej - p. 

Skarbnik - p. 


 

Klasa opiekuje się salą nr 56.


 Wycieczka na Równicę

12 czerwca klasy 6a i 6b pod opieką swoich wychowawczyń oraz p. D. Gwiazdoń ruszyły do Ustronia.


Celem wycieczki była przede wszystkim integracja zespołów klasowych i dobra zabawa.

Podczas ciekawych, zabawnych konkurencji oraz zadań szóstoklasiści mieli okazję udoskonalić umiejętności współpracy i rozwiązywania problemów. Dzięki animatorom wszyscy uczniowie przez kilka godzin mogli spróbować swoich sił podczas różnych konkurencji. Na zakończenie dnia chętni mogli skorzystać z atrakcji parku linowego.

Wycieczka była udana, choć dla niektórych za krótka – pod wieczór byliśmy już w Nowej Wsi – więc planujemy następny wyjazd, tym razem na dłużej, bo już wszyscy wiedzą jak cenną wartością jest działanie zespołowe. A gdzie lepiej działać w grupie niż na łonie natury? Tymczasem jednak szykujemy się do wakacji, żeby skorzystać z zasłużonego odpoczynku.


 

Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 


 

Ognisko integracyjne

Chociaż za nami (już prawie!) dość ciężki rok szkolny postanowiliśmy spędzić ze sobą kilka dodatkowych godzin w jedno z czerwcowych, pięknych popołudni. Na terenie Niwy zebraliśmy się prawie wszyscy w komplecie – skład klasy 6b wzbogacony o nietuzinkowych Gości – Rodziców. Były kiełbaski, piękna pogoda, wspólne zabawy i przede wszystkim bardzo miła atmosfera. Już szykujemy się do drugiej tury naszej integracji, ale to już po wakacjach. Tymczasem w dobrych nastrojach kończymy rok szkolny.

Serdecznie dziękuję rodzicom uczniów, bez których organizacja tego ogniska nie byłaby możliwa.


Wychowawczyni – Agata Terlikowska

 

 

 

 


Wycieczka do Krakowa

26 kwietnia 2019 roku klasy 5B i 6B pod opieką pani A. Terlikowskiej, pani B. Paśniewskiej i pani K. Kajor-Suwały wybrały się na wycieczkę do Krakowa.


Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Teatrze Groteska, w którym uczniowie obejrzeli fenomenalny spektakl pod tytułem "12 prac Heraklesa". Przedstawienie było dopracowane w każdym calu, wszystkie sceny taneczne i sceny walki były odgrywane z wielką precyzją, dzięki czemu dzieci poznały historię mitycznego bohatera w bardzo przyjemny sposób.

Dodatkowo klasy udały się na spacer w okolice Uniwersytetu Jagiellońskiego, odwiedziły rynek, przeszły przez Sukiennice i oglądały architekturę Krakowa spod pomnika Adama Mickiewicza. Przed spektaklem uczniowie mieli okazję zjeść coś słodkiego w krakowskich lodziarniach i cukierniach, a w czasie powrotu uczestnicy wycieczki zatrzymali się na obiedzie w restauracji McDonald.


Wyjazd był bardzo udany, a uczniowie zyskali dzięki niemu wiele miłych wspomnień.

 


Tekst: Zuzanna Pawińska

Nadzór: Agata Terlikowska

 

 
Coś dla ducha i dla ciała

W minionym tygodniu 2.04. klasa 6b po rekolekcjach, czyli czymś dla ducha, wybrała się na integracyjne spotkanie.

W związku z tym, że niedawno nasza klasowa drużyna scrabblistów, czyli Zosia Front, Kacper Szpyra oraz Kamil Juras, zajęła I miejsce w rozgrywkach scrabble, otrzymaliśmy voucher na pizzę w Malinowym Lesie. Bardzo chętnie skorzystaliśmy z okazji i zaserwowaliśmy sobie coś dla ciała. Pizza była pyszna, a spotkanie było świetnym pretekstem, by pobyć razem, porozmawiać i pożartować. Po obfitym obiedzie postanowiliśmy pójść na spacer, by skorzystać z pięknej pogody i przypomnieć sobie beztroski czas dzieciństwa – odwiedziliśmy bowiem plac zabaw. Cały dzień był udany i już czekamy na kolejne klasowe wyjście.


Wychowawczyni – Agata Terlikowska

 

 


 


 

 


Dzień Kobiet 2019

Chłopcy z naszej klasy czasem bywają nieco lekkomyślni, zdarza się nawet, że sprawią jakiś kłopot. Ale jedno trzeba im przyznać – zawsze pamiętają o Dniu Kobiet. W tym roku pięknymi bukietami kwiatów obdarowali wszystkie uczące ich panie nauczycielki. Nie zapomnieli oczywiście również o swoich koleżankach – one także dostały kwiaty. Ponadto chłopcy zorganizowali dla nas słodki poczęstunek, mogliśmy zjeść pyszne ciasto, wspólnie pobawić się i zagrać w przygotowane przez chłopców gry. Takie dni możemy obchodzić nawet co tydzień!

Dziękujemy wszystkim panom z klasy 6b! Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Renaty Grabary, która zadbała o pachnące upominki oraz Pani Urszuli Pawełkiewicz, która z kolei zadbała o te smaczne prezenty.


Wychowawca – Agata Terlikowska

 

 

 

 


Wigilijka 2018

To już nasze trzecie wspólne spotkanie opłatkowe. Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 6b zebrali się, by podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, zaśpiewać kolędy i po prostu pobyć razem. W tym roku odwiedzili nas bardzo mili goście. Swoją obecnością zaszczyciły nas bowiem Pani Grażyna Wasztyl i Pani Aleksandra Weglarz. Cieszymy się, że w tak sympatycznym gronie mogliśmy zakończyć ten rok. Dumni także jesteśmy z tego powodu, że z roku na rok coraz więcej smakołyków, które pojawiają się na naszym symbolicznym klasowym wigilijnym stole zostało przygotowane przez samych uczniów.


Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 

 

Wyskakane Mikołajki

W tym roku uczniowie klasy 6b postanowili zrezygnować z przygotowywania prezentów dla wylosowanych kolegów z okazji dnia św. Mikołaja. Zamiast tego wybrali się do Ninja Parku Jumpownia w Bielsku-Białej.


Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę, bo wreszcie szóstoklasiści mogli dać upust swojej energii, szaleć i skakać do woli. Robili to pod czujnym okiem bardzo sympatycznych trenerów, którzy zajęcia rozpoczęli od rozgrzewki, a zakończyli wojną piankową.


Cały wyjazd uważamy za bardzo udany, uśmiech gościł na każdej twarzy, więc mikołajki uznajemy za świetnie spędzony dzień i już nie możemy się doczekać, kiedy znowu odwiedzimy Ninja Park.


Bardzo dziękujemy pani Ewie Szlagor, która zechciała nam towarzyszyć w tej wyprawie i swoją pogodą ducha umiliła nasze klasowe mikołajki.Wychowawczyni - Agata Terlikowska

„Oskar i pani Róża” w Teatrze Nowym w Zabrzu

Uczniowie klas 5b oraz 6b pod opieką p. B. Paśniewskiej, p. M. Chrostek i p. A. Terlikowskiej 5 października 2018 r. wybrali się do Teatru Nowego. Dzień był wyjątkowo piękny i słoneczny. W Zabrzu zjedliśmy drugie śniadanie; posileni i w dobrych nastrojach zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się do teatru.

Przedstawienie było dość nietypowe, ponieważ zaproszono nas na scenę. W kameralnym gronie obejrzeliśmy oparty na znanej chyba wszystkim powieści spektakl, w którym też wzięliśmy udział. Wzruszająca historia śmiertelnie chorego Oskara i jego przyjaźń z ciocią Różą to przede wszystkim opowieść o miłości. Na scenie pojawiło się  tylko dwóch aktorów, dekoracje były dość surowe, ale przekaz płynący ze sceny dla nas wszystkich był jasny.

W codziennym zabieganiu, w tysiącu spraw czasami zapominamy, że trzeba docenić to, co mamy. Przedstawienie „Oskar i pani Róża” porusza bardzo trudny temat, często przez nas omijany. Bo przecież o śmierci mówić trudno, a rozmawiać o niej z uczniami, z dziećmi jest niezwykle ciężko. Teatr Nowy zaprezentował niebanalne przedstawienie - z szacunkiem, ale i sporą dawką humoru podjęto bolesny temat. Mamy nadzieję, że przynajmniej cześć naszych uczniów dzięki udziałowi w tym przedstawieniu zrozumiała, że warto cieszyć się każdym dniem życia.

 

Wychowawczyni – Agata TerlikowskaPamiętamy o naszych chłopcach

Dziewczęta z klasy 6b i w tym roku nie zapomniały o Dniu Chłopaka. Przygotowały upominki dla każdego kolegi z klasy – królowały kostki rubika, bidony i czapeczki – oraz zamówiły pizzę. Nasze świętowanie odbyło się podczas jednej z lekcji wychowawczych.

 

Wychowawczyni – Agata Terlikowska

 

 

Rok szkolny 2018/2019

.3 września 2018 roku uroczystą akademią rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Jesteśmy już szóstoklasistami! W tym roku wybraliśmy nowych przedstawicieli naszego klasowego samorządu.


Oto wyniki naszych „wyborów”:

PRZEWODNICZĄCY – Damian Kocięcki

ZASTĘPCA – Zuzanna Pawińska

SKARBNIK – Adrian Hałat


Życzymy wszystkim i sobie samym udanego nowego roku szkolnego!


Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 14