Dzisiaj jest niedziela, 31 maja 2020 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Z miłością jest jak z masłem. Od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje je w świeżości. "

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

„Był taki wrzesień…”   1 września 1939 r. w polskich szkołach nie zabrzmiał dźwięk pierwszego dzwonka.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W środę, 19 czerwca 2019 r., na uroczystej gali pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły.

ŻEGNAJ SZKOŁO

W tym roku wyjątkowo wcześnie, gdyż już w środę, 19 czerwca, rozstaliśmy się ze szkołą na okres letniego wypoczynku.

Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbył się apel SU, na którym podsumowano całoroczną pracę uczniów.

Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Spółdzielnia Uczniowska "Plusik" liczy 15 członków. Głównym celem działalności jest prowadzenie sklepiku szkolnego.

Ostatni występ

W dniu 12 czerwca o godz. 16.00 uczniowie klasy III A z koła teatralnego „Przyjaciele” zaprezentowali przedstawienie pt. „Poczekalnia”.  

  • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

  • ŻEGNAJ SZKOŁO

  • Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

  • Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

  • Ostatni występ

Mobilne warsztaty ceramiczne „W poszukiwaniu ciszy”

29 stycznia 2019 r. uczniowie klasy II b mieli okazję uczestniczyć w mobilnych warsztatach ceramicznych „W poszukiwaniu ciszy”. Prowadzone były przez p. Rafała Sikorskiego, który przeprowadził je w naszej szkole. Warsztaty ceramiczne miały na celu rozwój manualny dzieci, pobudzenie wyobraźni i uwrażliwienie na piękno i estetykę, pobudzały i odkrywały indywidualne pokłady twórczości tkwiące w każdym dziecku, uczyły organizacji, planowania, a także odpowiedzialności za wykonywaną rzecz. To okazja nie tylko do rozwijania swoich zainteresowań artystycznych, ale także szansa na ich odnalezienie przez tych, którzy mają niewielkie doświadczenia w pracy twórczej.

Uczniowie pracowali z wielkim zapałem, własnoręcznie wykonali i ozdobili wyroby z gliny, które zostaną przez prowadzącego wypalone w piecu ceramicznym, a następnie dostarczone właścicielom. Zajęciom towarzyszyła  relaksująca muzyka „odgłosów ziemi”. Dzięki możliwości uczestniczenia w warsztatach mogliśmy się przekonać jak wielką radość można czerpać z pracy w glinie, oderwać się od codziennych obowiązków, zrelaksować się i sprawdzić swój potencjał twórczy. To czas relaksu i radosnej ekspresji, a przy tym okazja do nauki i możliwości stworzenia naprawdę czegoś niezwykłego.Wychowawczyni - Karolina Weźranowska