Dzisiaj jest sobota, 27 kwietnia 2024 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Kobieta jest idealną, bo jest kobietą. "

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

„Był taki wrzesień…”   1 września 1939 r. w polskich szkołach nie zabrzmiał dźwięk pierwszego dzwonka.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W środę, 19 czerwca 2019 r., na uroczystej gali pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły.

ŻEGNAJ SZKOŁO

W tym roku wyjątkowo wcześnie, gdyż już w środę, 19 czerwca, rozstaliśmy się ze szkołą na okres letniego wypoczynku.

Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbył się apel SU, na którym podsumowano całoroczną pracę uczniów.

Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Spółdzielnia Uczniowska "Plusik" liczy 15 członków. Głównym celem działalności jest prowadzenie sklepiku szkolnego.

Ostatni występ

W dniu 12 czerwca o godz. 16.00 uczniowie klasy III A z koła teatralnego „Przyjaciele” zaprezentowali przedstawienie pt. „Poczekalnia”.  

  • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

  • ŻEGNAJ SZKOŁO

  • Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

  • Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

  • Ostatni występ

VI b SP 2019/2020

 

Klasa VI b Szkoły Podstawowej - wych. Bożena Paśniewska


 

Liczba uczniów: 22


Dziewczęta:

1. Zuzanna Dobija

2. Maria Dźwigoń

3. Marta Glondys

4. Nikola Głowa

5. Julia Marszałek

6. Wiktoria Matyszkowicz

7. Emilia Pawłowska

8. Anna Sobecka

9. Amelia Sokół

10. Julia Tlałka

11. Julia Wadoń


Chłopcy:

1. Jakub Drągielski

2. Bartłomiej Grunwald

3. Jakub Hareżlak

4. Norbert Hudziak

5. Kochman Oliwier

6. Mateusz Kowalczyk

7. Mirosław Kozieł

8. Jakub Kubica

9. Oskar Macura

10. Emil Raj

11. Kacper Zemlak



Samorząd klasowy:

Przewodniczący - 

Zastępca przewodniczącej - 

Skarbnik - 



Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. 

Zastępca przewodniczącej - p. 

Skarbnik - p.

 


Klasa opiekuje się salą nr 68.

 




Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

W słoneczny poniedziałek, 27 maja, wszyscy uczniowie kl. 5a i 5b zwiedzili Ojcowski Park Narodowy pod opieką pań: B. Paśniewskiej, A. Spili i B. Matusiak.

Wraz z przewodnikiem zobaczyli najcenniejszy fragment Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, zbudowanej ze skał wapiennych, które wskutek procesów krasowienia wytworzyły liczne doliny i jaskinie. Część Doliny Prądnika objęto ochroną i utworzono tu Ojcowski Park Narodowy.

Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy się od miejsca, gdzie znajduje się najbardziej osobliwa skała – Maczuga Herkulesa. Stąd blisko do zamku w Pieskowej Skale, najcenniejszego zabytku pochodzącego z XIV wieku, którego historię interesująco przedstawił przewodnik.

W Ojcowie mieliśmy okazję zwiedzić Ekspozycję Przyrodniczą im. Władysława Szafera – światowej sławy botanika, inicjatora utworzenia parku. Tu obejrzeliśmy krótki film, a później ciekawe eksponaty ukazujące budowę geologiczną okolicy oraz miejscową florę i faunę.

Bogactwo przyrody i unikatowy krajobraz podziwialiśmy pokonując 6 km trasę czarnym szlakiem prowadzącym do Jaskini Łokietka, w której według legendy chronił się król. W drodze powrotnej przewodnik przypomniał, jak należy korzystać z mapy turystycznej i spacerem dotarliśmy do Bramy Krakowskiej, a poniżej do niezwykłego źródełka.

Podczas wędrówki rozpoznawaliśmy wybrane gatunki drzew, krzewów i roślin zielnych, jak też zauważonych zwierząt charakterystycznych dla Ojcowskiego Parku Narodowego. Przewodnik wyjaśnił, czym jest ochrona ścisła i czynna oraz jakie działania podejmuje człowiek w celu zachowania lub przywrócenia przyrodzie jej określonych cech.

Wycieczka była udana, świadczą o tym miłe wspomnienia i zadowolenie jej uczestników.



Beata Matusiak


 


Wycieczka do Krakowa

26 kwietnia 2019 roku klasy 5B i 6B pod opieką pani A. Terlikowskiej, pani B. Paśniewskiej i pani K. Kajor-Suwały wybrały się na wycieczkę do Krakowa.


Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Teatrze Groteska, w którym uczniowie obejrzeli fenomenalny spektakl pod tytułem "12 prac Heraklesa". Przedstawienie było dopracowane w każdym calu, wszystkie sceny taneczne i sceny walki były odgrywane z wielką precyzją, dzięki czemu dzieci poznały historię mitycznego bohatera w bardzo przyjemny sposób.

Dodatkowo klasy udały się na spacer w okolice Uniwersytetu Jagiellońskiego, odwiedziły rynek, przeszły przez Sukiennice i oglądały architekturę Krakowa spod pomnika Adama Mickiewicza. Przed spektaklem uczniowie mieli okazję zjeść coś słodkiego w krakowskich lodziarniach i cukierniach, a w czasie powrotu uczestnicy wycieczki zatrzymali się na obiedzie w restauracji McDonald.


Wyjazd był bardzo udany, a uczniowie zyskali dzięki niemu wiele miłych wspomnień.

 


Tekst: Zuzanna Pawińska

Nadzór: Agata Terlikowska

 

 




Rok szkolny 2018/2019

.

Wycieczka uczniów klas czwartych do Bochni

W poniedziałek, 4 czerwca, uczniowie z klas: 4a i 4b zwiedzili Kopalnię Soli w Bochni, najstarszą na ziemiach polskich kopalnię soli kamiennej, skarb światowego dziedzictwa UNESCO.

Wędrowali trasą turystyczną z przewodnikami pod opieką nauczycieli: p. B. Paśniewskiej, p. M. Chrostek i p. B. Matusiak. Podróż rozpoczęła się od zjazdu do kopalni windą górniczą na głębokość 212 m, a następnie przejazdu podziemną kolejką. Na trasie towarzyszyła zwiedzającym ciekawa ekspozycja multimedialna, która w niespotykany sposób prezentowała wieki historii solnego górnictwa, piękno solnych komór oraz wspaniałych geologicznych formacji.

Szlak zwiedzania prowadził również przez kopalniane kaplice, które pełniły ważne funkcje, od miejsc kultu, źródeł otuchy, zapewniania bezpieczeństwa górnikom, po doskonały punkt orientacyjny.

Zwieńczeniem wizyty w kopalni był pobyt w największej spośród bocheńskich komór solnych – komorze Ważyn. Tam uczniowie mieli czas na chwilę odpoczynku, zakup pamiątek i smaczne przekąski w podziemnym bufecie.

Pobyt w zabytkowych wyrobiskach kopalni - w prawdziwym podziemnym labiryncie pod miastem - dostarczył czwartoklasistom wyjątkowych wrażeń z niezwykłej podróży w czasie.

 


Wychowawczyni - Bożena Paśniewska

 

 


Wyjazd do Teatru Banialuka

W miniony czwartek, 16 listopada, uczniowie klas 4b i 5b pod opieką p. B. Paśniewskiej, p. B. Matusiak i p. A. Terlikowskiej pojechali do Teatru Lalek Banialuka na spektakl pt. Buratino.

W tym roku bielski Teatr Lalek świętuje 70-lecie istnienia, więc mieliśmy wyjątkowe powody, by wybrać się do Banialuki.  Buratino to opowieść o drewnianym pajacu, który przeżywa liczne przygody, by na końcu zrozumieć, gdzie kryją się prawdziwe skarby. Przedstawienie zrealizowano z dużym rozmachem, inspiracją był Złoty kluczyk A. Tołstoja, którego główny bohater został stworzony na wzór słynnego Pinokia C. Collodiego.

W spektaklu wykorzystano ponad 30 różnego rodzaju lalek, twórcy dekoracji zbudowali dla widza dosłownie teatr w teatrze, specjalnie na potrzeby sztuki napisano także specjalne piosenki.  Choć większość z nas znała przygody nierozważnego i naiwnego drewnianego pajacyka, dobrze się bawiliśmy podczas przedstawienia. Wyjazd do teatru to zawsze okazja, by przeżyć chwilę magicznego obcowania z prawdziwą sztuką. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie dali się porwać tej magii teatru i już się szykują na kolejne spektakle – najbliższy wyjazd już w lutym.


Agata Terlikowska

 

 

Dzień Matki

Jak co roku, uczniowie naszej klasy wykonali drobne upominki dla swoich mam z okazji ich święta. Tym razem były to laurki.


Wszystkim Mamom składamy najlepsze życzenia!

 

 

Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

Wyjazd do kina

Po raz kolejny klasy pierwsze oraz trzecie pojechały do Domu Kultury w Kętach w ramach projektu „Kino-szkoła”. Tym razem spotkanie dotyczyło tematyki dobra i zła. Dzieci dowiedziały się, że być dobrym to znaczy m.in. działać na korzyść innych, a także o czynach, zachowaniach zgodnych i niezgodnych z powszechnie akceptowanymi normami. Szczególną uwagę  pani prowadząca zwróciła na problemy przemocy, kradzieży, aktywnie włączając dzieci do dyskusji. W dalszej części uczniowie obejrzeli film pt. „Trzej zbójcy”. Opowiadał on o małej Tiffany. Dziewczynka straciła rodziców i została skierowana do mającego złą sławę sierocińca, w którym dzieci są zmuszane do ciężkiej pracy. Kiedy wydaje się, że nic nie jest w stanie odwrócić jej losu, dziewczynkę porywają trzej zbójcy. To z pozoru straszne wydarzenie jest dla niej szansą na szczęśliwe życie. Film „Trzech zbójców" powstał na podstawie napisanej w 1961 roku książki Tomiego Ungera, laureata prestiżowej nagrody "Hans Christian Andersen Award". Niewątpliwym atutem filmu jest klasyczna, ale wyrazista animacja oraz pozbawiony przemocy obraz. Film został uhonorowany nagrodą publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy 2008 oraz drugą nagrodą w kategorii Film Pełnometrażowy na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dziecięcych w Chicago 2007.

Dzieciom dyskusja oraz film bardzo się podobały.  Pełne wrażeń wróciły do szkoły.


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik


 






Pacjenci i lekarze w kl. III b

Światowy Dzień Zdrowia (ang. World Health Day) to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku.


Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.


Z okazji tego święta Samorząd Uczniowski SP zaprosił uczniów do zabawy – trzeba było się przebrać za pracownika służby zdrowia lub pacjenta. Na korytarzach w miniony poniedziałek można było spotkać obandażowanych uczniów, noszących szpitalne piżamy oraz pielęgniarki i lekarzy. Najliczniej przebrane klasy otrzymają punkty w naszym konkursie na najaktywniejszą klasę.

 

Opiekunki  SU SP


 


 

 


Spotkanie z pisarką


W czwartek, 6 kwietnia 2017 r., gościliśmy w szkole p. Renatę Piątkowską, znaną autorkę książek dla dzieci, której towarzyszyła lektorka p. Malwina Kożurno. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania i z uwagą słuchali fragmentów twórczości.

Dziękujemy p. Bogusławie Szczupak za zorganizowanie spotkania.


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik




Sukces Emila w szachach


Zawody szachowe o Puchar Dyrektora ZSG w Nowej Wsi zostały zorganizowane w dniu 5.04.2017 r. dla uczniów w trzech kategoriach wiekowych klasy I-III SP, IV–VI SP oraz I-III Gimnazjum.

Gratulujemy Emilowi Rajowi za zajęcie II miejsca w kategorii uczniów klas I-III!

Życzymy dalszych sukcesów!


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 


<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8