Dzisiaj jest poniedziałek, 12 kwietnia 2021 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Nie zamieniaj żebraka na zwycięzcę, wszak żebrak przyniósł Ci zwycięstwo. "

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

„Był taki wrzesień…”   1 września 1939 r. w polskich szkołach nie zabrzmiał dźwięk pierwszego dzwonka.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W środę, 19 czerwca 2019 r., na uroczystej gali pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły.

ŻEGNAJ SZKOŁO

W tym roku wyjątkowo wcześnie, gdyż już w środę, 19 czerwca, rozstaliśmy się ze szkołą na okres letniego wypoczynku.

Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbył się apel SU, na którym podsumowano całoroczną pracę uczniów.

Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Spółdzielnia Uczniowska "Plusik" liczy 15 członków. Głównym celem działalności jest prowadzenie sklepiku szkolnego.

Ostatni występ

W dniu 12 czerwca o godz. 16.00 uczniowie klasy III A z koła teatralnego „Przyjaciele” zaprezentowali przedstawienie pt. „Poczekalnia”.  

  • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

  • ŻEGNAJ SZKOŁO

  • Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

  • Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

  • Ostatni występ

Biblioteka


 

 

 

„Książka jest jak ogród noszony w kieszeni.”

/przysłowie chińskie/

 


 

Biblioteka szkolna zaprasza od poniedziałku do piątku

w godzinach 8:00 - 14:00.

 

nauczyciel-bibliotekarz: Bogusława SzczupakCZERWIEC

Rok szkolny 2018/2019 w bibliotece

 

Biblioteka szkolna jest miejscem, w którym każdy uczeń pojawił się w ciągu roku co najmniej kilka razy, a bardzo duża grupa dzieci zaglądała tu systematycznie. Uczniowie nie tylko wypożyczali książki i na przerwach tłumnie odwiedzali czytelnię , ale także mieli możliwość przystąpienia do konkursów plastycznych, literackich i czytelniczych, a także wzięcia udziału w akcjach czytelniczych. Szczególnym powodzeniem cieszył się cykl  konkursów: „Jesienne czytanie”, „Wiosenne czytanie”, a w czasie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych obchodzonego pod hasłem „Książka to dopiero początek” w październiku 2018 r. biblioteka wzbogaciła się o ciekawe książki podarowane przez czytelników. Trzeba także wspomnieć o świątecznym konkursie „Czy znasz obyczaje Bożego Narodzenia” oraz o bardzo udanych akcjach czytelniczych m. in: „Ferie zimowe z książką” i „Czytające przerwy”.

Dzieci z klas pierwszych odwiedzały bibliotekę od początku nauki w naszej szkole, a w maju zostały oficjalnie przyjęte do grona jej czytelników. Uczniowie  wielu klas mieli możliwość poznania także zbiorów filii Biblioteki Gminnej w Nowej Wsi,  wraz  wychowawcami na zaproszenie p. Justyny Motyki  odwiedzali Bibliotekę w Dworku, uczestnicząc w pożytecznych i ciekawych zajęciach  bibliotecznych.

 

 

Wyniki czytelnictwa w  r. szk. 2018/2019

 

Najlepsi czytelnicy:

 

Klasy I-III

Grzegorz Chrzanowski, Klaudia Pawłowska, Michał Glondys, Emilia Wadoń, Oliwia Buczulińska, Kornelia Adamczyk, Wioletta Tobiasiewicz, Anna Burblis, Marek Mejza, Milena Bizoń, Julia Pasternak, Marcelina Trojak, Michał Królicki

 

Klasy IV -VIII

Szymon Buczuliński, Paulina Grabara, Julia Smolarek, Zofia Fejdych, Gabriela Puról, Maja Śmiechura, Jakub Szłapa, Zuzanna Pawińska, Karolina Lipowska, Jolanta Czopek

Wypożyczenia

I miejsce  - klasa II a  (średnia: 19,11)

II miejsce  - klasa I b (średnia: 16,59)

III miejsce – klasa II b ( średnia: 16,38)

 

 

W maju 2019 r. otrzymaliśmy radosną wiadomość, że wniosek o wsparcie finansowe naszej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa został pozytywnie rozpatrzony, więc w nowym roku szkolnym będą piękne, pachnące nowością książki. A jakie? To zależy od naszych wspólnych wyborów, a także rekomendacji nauczycieli, rodziców i bibliotekarzy bibliotek gminnych. Ile będzie nowych książek? Będzie ich bardzo dużo i każdy znajdzie coś dla siebie do czytania!

 

 

MAJ

Na początku roku szkolnego pierwszoklasiści poznawali naszą szkołę i wtedy także po raz pierwszy zostali zaproszeni do biblioteki.


W czasie kolejnych miesięcy nauki dosyć często do niej przychodzili i chętnie wypożyczali książeczki dla najmłodszych.

We czwartek, 16 maja 2019 r. , w obecności pana Grzegorza Żaka, dyrektora szkoły, pani Łucji Listwan, wicedyrektor szkoły oraz pań wychowawczyń: Doroty Żmudki i Jadwigi Putek uczniowie obu klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki. W czasie spotkania nie zabrakło rozmowy o przeczytanych książkach. Uczniowie z łatwością rozwiązywali literackie zagadki i wykazali się znajomością lektur. Tym razem misie były tymi szczególnymi postaciami z utworów literackich dla dzieci. Jeden z nich to bohater wiersza, który przedstawili w teatralnej formie uczniowie klas III Gimnazjum.

Spotkanie w bibliotece szkolnej było dla uczniów klas pierwszych ważnym i ciekawym wydarzeniem. Dzieci obiecały, że będą często odwiedzać bibliotekę szkolną.


W czasie wakacji uczniowie mają możliwość wypożyczenia książek w dniach 24 -28 czerwca 2019 r., będą także mile widziani przez panią Justynę Motykę w Bibliotece w Dworku.

 

 KWIECIEŃ

MARZEC

„Czytające przerwy z Odkrywcą”


National Geographic „Odkrywca” to dwujęzyczny magazyn popularnonaukowy dla dzieci w wieku 9 -12 lat. Zawiera ciekawe teksty w języku polskim i angielskim, eksperymenty, łamigłówki, konkursy, gry planszowe. Czytanie miesięcznika zapewnia skuteczną naukę języka angielskiego, a wartościowe artykuły przynoszą wiadomości z różnych dziedzin wiedzy. Nikogo więc nie trzeba długo przekonywać, żeby zechciał przeczytać  to inspirujące czasopismo. W czasie „Czytających przerw” sięgaliśmy po najnowsze numery „Odkrywcy” i wspólnie czytaliśmy artykuły. Niektórzy uczniowie wypożyczali wybrane egzemplarze do domu. Biblioteka może być oknem na świat, nawet w czasie krótkich przerw międzylekcyjnych.

 

 


STYCZEŃ

Ferie zimowe z książką


Ferie zimowe z książką? Oczywiście, że ferie mogą być ciekawe z… książką, bo czytanie to odpoczynek i świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Uczniowie naszej szkoły na kilka dni przed feriami zostali zaproszeni do wypożyczenia książek. Okazało się, że na to zaproszenie odpowiedziała duża grupa czytelników z różnych klas. W piątek, w ostatnim dniu nauki przed zimową przerwą, bibliotekę odwiedziło aż 62 uczniów, którzy skorzystali także z tego, że można było wypożyczyć więcej książek. To był radosny dzień.


Dobrych, czytelniczych i bezpiecznych ferii zimowych! 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8