Dzisiaj jest poniedziałek, 12 kwietnia 2021 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Nie zamieniaj żebraka na zwycięzcę, wszak żebrak przyniósł Ci zwycięstwo. "

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

„Był taki wrzesień…”   1 września 1939 r. w polskich szkołach nie zabrzmiał dźwięk pierwszego dzwonka.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W środę, 19 czerwca 2019 r., na uroczystej gali pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły.

ŻEGNAJ SZKOŁO

W tym roku wyjątkowo wcześnie, gdyż już w środę, 19 czerwca, rozstaliśmy się ze szkołą na okres letniego wypoczynku.

Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbył się apel SU, na którym podsumowano całoroczną pracę uczniów.

Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Spółdzielnia Uczniowska "Plusik" liczy 15 członków. Głównym celem działalności jest prowadzenie sklepiku szkolnego.

Ostatni występ

W dniu 12 czerwca o godz. 16.00 uczniowie klasy III A z koła teatralnego „Przyjaciele” zaprezentowali przedstawienie pt. „Poczekalnia”.  

  • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

  • ŻEGNAJ SZKOŁO

  • Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

  • Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

  • Ostatni występ

V b SP 2019/2020

 

Klasa V b Szkoły Podstawowej - wych. Ewa Szlagor


 

Liczba uczniów: 22


Dziewczęta:

1. Milena Habdas

2. Joanna Niemiec

3. Julia Smolarek

4. Julia Wejnerd


Chłopcy:

1. Kacper Adamczyk

2. Kacper Bryzek

3. Szymon Buczuliński

4. Kacper Cieślowski

5. Karol Dąbrowski

6. Ksawery Dąbrowski

7. Artur Dźwigoń

8. Daniel Dżugaj

9. Mateusz Feliniak

10. Bartosz Gałuszka

11. Oskar Matejko

12. Adam Miksa

13. Wojciech Pilarz

14. Igor Rak

15. Jakub Talar

16. Dominik Wawrzyczek

17. Bartosz Zątek

18. Michał Żmudka


Samorząd klasowy:

Przewodniczący - Wojciech Pilarz

Zastępca przewodniczącego - Kacper Bryzek

Skarbnik - Joanna NiemiecTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Joanna Dżugaj

Zastępca przewodniczącej - p. Katarzyna Smolarek

Skarbnik - p. Anna BuczulińskaKlasa opiekuje się salą nr 55.


 

 
Święto Patrona Szkoły


Wizyta w Amerykańskim Parku Rozrywki Twinpigs

24 maja klasa IVa i IVb wyruszyły w podróż po Ameryce, a to wszystko działo się w Żorach, w przecudnej atmosferze, w ciepłych promieniach słońca i co za tym idzie w pozytywnych nastrojach.

Park zaskoczył nas swoją obfitością atrakcji. Pozwolił zaczerpnąć wiele emocji podczas udziału w kinowych projekcjach, czy też w rozrywkowych karuzelach. Uczestniczyliśmy w przejażdżce kolejką wąskotorową, próbowaliśmy swoich umiejętności w parku linowym i podczas wspinaczki na wulkan Kohala. Drżeliśmy odwiedzając Nawiedzoną Sztolnię. Natomiast dziki zachód sprawił, że każdy uczestnik wyprawy poczuł się jak bohater westernu.

Nie każdy zakątek Twinpigs został przez nas odkryty. Pozostaje refleksja, że jeszcze kiedyś odwiedzimy to miejsce-choćby po to aby poczuć tę wyjątkową atmosferę!

 

Magdalena Węglińska


 


„Święta historyja Narodzenia Pana”

Z okazji ostatnich konsultacji w I semestrze uczniowie klasy IV b wraz z wychowawcą przygotowali drobny prezent dla rodziców - krótkie przedstawienie pt.: „Święta historyja Narodzenia Pana”.


Przed licznie zebranymi rodzicami, a także przed Dyrektorem – Panem Grzegorzem Żakiem, wystąpili wszyscy uczniowie, odgrywając scenę zwiastowania, narodzenia oraz ucieczki do Egiptu. Całość - przeplatana kwestią chóru - komentowana była przez dwóch narratorów. Początek tryptyku stanowiła kolęda w wykonaniu Julii Wejnerd oraz gościnnie występującej jej siostry - Natalii Wejnerd, a zakończyły życzenia noworoczne od klasy dla wszystkich zebranych.

Było to pierwsze takie nasze wspólne przedsięwzięcie w klasie czwartej i mam nadzieję, że nie ostatnie. Uczniowie nie tylko świetnie się bawili podczas prób i już samego przedstawienia, ale też pokazali, że można na nich polegać i zlecać im coraz bardziej odpowiedzialne zadania.


Wychowawczyni - Ewa Szlagor

 


Turnieje mini siatkówki

Rozgrywki mini siatkówki w ramach „Akademii Siatkówki SOŁA Kęty” to forma aktywnego spędzania wolnego czasu przez naszych uczniów. Druga już runda dla klas IV, która odbyła się w SP nr 2 w Kętach: dla dziewcząt 12 grudnia i dla chłopców 19 grudnia już za nami. Nasi reprezentanci dzielnie stawili czoła wyzwaniu  grając single (jeden na jeden) i doskonaląc swoje umiejętności z nieraz trudnymi już trenującymi  w klubach zawodnikami. Każdy turniej liczy ponad 35 uczestników, gra odbywa się w grupach, systemem „każdy z każdym”. Nie brakuje radości, łez, sukcesów i porażek - tak też było tym razem. Zaczynamy zabawą, a być może kiedyś przerodzi się to w pasję. Tego życzę naszym młodym siatkarzom w składzie:

Kl IV a: Gabriela Puról, Weronika Adamus, Aleksandra Tobiasiewicz, Daniel Kowalski, Kamil Szpyra, Adam Krawczyk, Kacper Skoraczewski, Patryk Marszałek, Hubert Hudziak

KL IV b: Milena Habdas, Julia Smolarek, Kacper Adamczyk, Oskar Matejko, Kacper Bryzek, Bartosz Zątek, Dominik Wawrzyczek.

 


Magdalena Węglińska


 

 


 


Klasa IV b w bibliotece

W dniu 30 listopada, klasa IVb wybrała się z wychowawcą do biblioteki w Nowej Wsi, gdzie uczestniczyła w lekcji bibliotecznej, pt.: „Tajemnica zielonego plecaka”. Na podstawie książeczki „Komendant wolnej Polski”,  pani Justyna Motyka przybliżyła uczniom postać marszałka Józefa Piłsudskiego oraz tajemnicę zielonego plecaka, który zawierał całe mnóstwo ciekawych niespodzianek. Uczniowie poznali również najpierw protokół składania flagi, a później sami próbowali zgodnie z nim złożyć polską flagę.


Wychowawczyni - Ewa Szlagor

 


 

„Był sobie pies”

 

4 grudnia klasa obejrzała film „Był sobie pies” w Domu Kultury w Kętach w ramach Programu Edukacji Medialnej KinoSzkoła.

Film poprzedziła krótka prelekcja na temat odpowiedzialności i szacunku wobec zwierząt. Prowadząca skłoniła uczniów do rozważań o wartości przyjaźni między człowiekiem a jego pupilem. Podkreśliła, że posiadanie zwierzęcia w domu (psa, kota, chomika, żółwia, papugi i innych) wiąże się z wrażliwością i odpowiedzialnością. Decydując się na zwierzaka należy poznać jego potrzeby i należycie wywiązywać się z obowiązków związanych z opieką nad nim. Ludzi i zwierzęta łączą uczucia.

„Był sobie pies” to historia czworonoga o imieniu Bailey, który zastanawia się nad sensem życia. Przechodząc koleje losu i różne rasy stara się wykorzystywać swoją sytuację, co nie zawsze podoba się jego właścicielom, ale zawsze dostarcza momentów do refleksji, jak i do śmiechu. Film ukazuje życie według psa, codzienne radości, postrzeganie świata, ale też różne strony odpowiedzialności związanej z opieką nad czworonogiem – pozytywne i negatywne, radosne i bolesne.

Obraz dostarczył młodym widzom wielu wzruszeń i stał się mądrą lekcją skierowaną przede wszystkim do tych, którzy marzą o posiadaniu psa.

 

Beata Matusiak

 

 

 

 

 


Wyjście na cmentarz

„Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim.”


21 listopada klasa IV b wybrała się z wychowawczynią na cmentarz komunalny w Kętach celem uczczenia pamięci zmarłych. Choć pogoda w tym dniu wyjątkowo nie sprzyjała spacerom, uczniowie dziarsko dotarli na cmentarz, gdzie zapalili znicze przed pomnikiem poległych legionistów, grobem Nieznanego Żołnierza, a także pomodlili się przy grobie ucznia, który chodził do naszej szkoły – Szymona Hałata.


Listopadowa wizyta na cmentarzu stała się doskonałą okazją do chwili zadumy nad kruchością naszego życia oraz do refleksji, aby żyć dobrze i być dobrym człowiekiem, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy Pan wezwie nas na swoje niebieskie połoniny.Wychowawczyni - Ewa Szlagor
Dzień Chłopca

Dzień chłopaka w klasie IV b, obchodzony był w tym roku troszeczkę nietypowo… Nietypowo, ponieważ chłopcy świętowali aż w ciągu dwóch godzin wychowawczych. Na pierwszej lekcji,  dzięki ogromnemu wsparciu rodziców, którzy zakupili drobne upominki, dziewczyny rozdały chłopakom prezenciki i zatroszczyły się, o przygotowanie wspólnych gier i zabaw. Niestety, ze względu na małą ilość czasu, nie udało się przeprowadzić wszystkiego, co było zaplanowane. Dlatego też, na drugiej godzinie wychowawczej, przy smacznych rurkach z kremem i innych smakołykach, nastąpił ciąg dalszy dnia chłopca. Przy tej okazji, wszyscy uczniowie zastanawiali się, czy stanowią zgrany zespół klasowy i co trzeba zrobić, aby tak było. Mam nadzieję, że właśnie takie wspólne świętowanie, będzie okazją, do jeszcze lepszej integracji całej klasy.

 

Wychowawczyni - Ewa Szlagor

 

 

 

 


Rok szkolny 2018/2019

.

„Grunt, to Rodzinka!”

„Grunt, to Rodzinka!” - pod takim hasłem 15 czerwca 2018 r. odbyło się przedstawienie klas trzecich Szkoły Podstawowej.

Uczniowie zaprezentowali program artystyczny złożony z trzech części. W pierwszej części nawiązali do Dziadków, którzy scalają Rodzinę i są jej fundamentem. Drugi „akt” zadedykowali swoim Rodzicom – najważniejszym osobom w ich życiu, pierwszym opiekunom, nauczycielom i wychowawcom. Mówiąc o Rodzinie, nie mogli zapomnieć o sobie, o Dzieciach – źródle nadziei.

Uczniowie pokazali licznie zgromadzonej publiczności różnorodne talenty. Pełne humoru, tańca i muzyki wystąpienie uwieńczyła niespodzianka przygotowana przez wychowawczynie – była to prezentacja multimedialna zawierająca zdjęcia dzieci począwszy od klasy pierwszej, a skończywszy na trzeciej.


Zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego zwiastuje duże zmiany, nowe wyzwania i obowiązki. Wychowawczynie życzą Dzieciom i ich Rodzicom satysfakcji i wielu sukcesów w dalszej drodze ku wiedzy.


Malwina Pocik

 


<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6