Dzisiaj jest sobota, 27 kwietnia 2024 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Kobieta jest idealną, bo jest kobietą. "

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

„Był taki wrzesień…”   1 września 1939 r. w polskich szkołach nie zabrzmiał dźwięk pierwszego dzwonka.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W środę, 19 czerwca 2019 r., na uroczystej gali pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły.

ŻEGNAJ SZKOŁO

W tym roku wyjątkowo wcześnie, gdyż już w środę, 19 czerwca, rozstaliśmy się ze szkołą na okres letniego wypoczynku.

Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbył się apel SU, na którym podsumowano całoroczną pracę uczniów.

Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Spółdzielnia Uczniowska "Plusik" liczy 15 członków. Głównym celem działalności jest prowadzenie sklepiku szkolnego.

Ostatni występ

W dniu 12 czerwca o godz. 16.00 uczniowie klasy III A z koła teatralnego „Przyjaciele” zaprezentowali przedstawienie pt. „Poczekalnia”.  

  • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

  • ŻEGNAJ SZKOŁO

  • Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

  • Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

  • Ostatni występ

Va SP 2019/2020

 

Klasa V a Szkoły Podstawowej - wych. Magdalena Węglińska



Liczba uczniów: 22


Dziewczęta:

1.  Weronika Adamus

2.  Michalina Dziubek

3.  Zofia Fejdych

4.  Natalia Jończyk

5.  Wiktoria Kula

6.  Zuzanna Majdak

7.  Gabriela Puról

8.  Wiktoria Stańczyk

9.  Maja Śmiechura

10. Aleksandra Tobiasiewicz

11. Julia Żmudka


Chłopcy:

1.  Wojciech Bisaga

2.  Patryk Furmański

3.  Hubert Hudziak

4.  Adrian Kaspera

5.  Daniel Kowalski

6.  Adam Krawczyk

7.  Patryk Marszałek

8.  Oskar Osiecki

9.  Franciszek Piekiełko

10. Kacper Skoraczewski

11. Kamil Szpyra



Samorząd klasowy:

Przewodniczący - 

Zastępca przewodniczącego - 

Skarbnik - 



Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. 

Zastępca przewodniczącej - p. 

Skarbnik - p. 



Klasa opiekuje się salą nr 67.


 



Wizyta w Amerykańskim Parku Rozrywki Twinpigs

24 maja klasa IVa i IVb wyruszyły w podróż po Ameryce, a to wszystko działo się w Żorach, w przecudnej atmosferze, w ciepłych promieniach słońca i co za tym idzie w pozytywnych nastrojach.

Park zaskoczył nas swoją obfitością atrakcji. Pozwolił zaczerpnąć wiele emocji podczas udziału w kinowych projekcjach, czy też w rozrywkowych karuzelach. Uczestniczyliśmy w przejażdżce kolejką wąskotorową, próbowaliśmy swoich umiejętności w parku linowym i podczas wspinaczki na wulkan Kohala. Drżeliśmy odwiedzając Nawiedzoną Sztolnię. Natomiast dziki zachód sprawił, że każdy uczestnik wyprawy poczuł się jak bohater westernu.

Nie każdy zakątek Twinpigs został przez nas odkryty. Pozostaje refleksja, że jeszcze kiedyś odwiedzimy to miejsce-choćby po to aby poczuć tę wyjątkową atmosferę!


 

Wychowawczyni - Magdalena Węglińska

 


Sukces Franciszka Piekiełko

13 kwietnia 2019 r. w Domu Kultury w Kętach odbył się XI Konkurs Muzyki Instrumentalnej „O Złoty Klucz Wiolinowy” pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty.


Swoje umiejętności zaprezentowało 34 instrumentalistów, reprezentujących placówki oświatowe i kulturalne, stowarzyszenia oraz ogniska muzyczne. W gronie uczestników był Franciszek Piekiełko, uczeń klasy 4a

Wszystkie konkursowe prezentacje oceniane były przez Jury w składzie:

- Grzegorz Niemczuk – światowej sławy pianista, kompozytor, laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych. Od października 2017 roku doktor sztuki, pracujący na Wydziale Artystycznym Instytutu Muzyki Uniwersytetu Śląskiego. Jest również zapraszany do prowadzenia kursów mistrzowskich na wielu uczelniach muzycznych na całym świecie.

Artur Piwowarczyk – kompozytor, muzyk sesyjny, pedagog, nauczyciel gry na gitarze w Państwowej Szkole Muzycznej w Oświęcimiu.

- Bogdan Hałat – muzyk, pedagog, nauczyciel gry na skrzypcach oraz Kierownik Sekcji Instrumentów Smyczkowych i Gitary w Państwowej Szkole Muzycznej w Oświęcimiu,

Spośród 34 wykonawców, komisja artystyczna wyłoniła 22 laureatów. Franciszek został laureatem i zaprezentował się 23 maja 2019 r. podczas gali finałowej. Wielką radością byłą informacja, że w kategorii 6- 10 lat uczeń uzyskał I miejsce.


Gratulujemy i życzymy mu dalszego rozwijania swojej muzycznej pasji.


Magdalena Rodak

 


Gala Finałowa VIII edycji Festiwalu Młodego Aktora

4 kwietnia 2019 r. w Domu Kultury w Kętach odbyła się Gala Finałowa VIII edycji Festiwalu Młodego Aktora, który odbył się pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty i artystycznym patronatem Teatru Groteska w Krakowie.


Franciszek Piekiełko, uczeń klasy IV a, został laureatem tego prestiżowego konkursu. Wcześniej  wziął udział w Turnieju Interpretacji Bajki i Baśni, prezentując na scenie tekst „Misiocek i skoła” Jana Gutta -Mostowego. Jako młody góral ze Zwardonia opowiedział o przygodach misia, który był „syćkiego ciekawy”. Jury: Franciszek Kopczak – instruktor i animator  teatralny, Magdalena Obidowska - aktorka Teatru Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej i Wiktoria Węgrzyn-Lichost – aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej doceniło talent i aktorskie umiejętności naszego ucznia. Franciszek zajął II miejsce, a także został uhonorowany „Złotą Maską” Teatru Groteska w Krakowie.

Dom Kultury nominował laureata do udziału w Ogólnopolskim Dziecięcym Festiwalu Słowa i Małego konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w Starachowicach.


Gratulujemy!

Zofia Dudek / Bogusława Szczupak

 


Dzień Kobiet

Dzień kobiet


Marzec wyjął grosik srebrny,
Teraz będzie mu potrzebny.
Do kwiaciarni marzec pobiegł,
Kupić bukiet na Dzień Kobiet!


W klasie IV a, w dzień 08 marca wszystkie dziewczęta zostały obdarowane przez klasowych kolegów pięknymi kwiatami i słodyczami. Do tego chłopcy zorganizowali rozrywkę w formie zabawy drużynowej opierającej się na grze „koło fortuny”. Ten bardzo miły gest wywołał uśmiech na twarzach.

Za pomoc i przygotowanie klasowego święta dziękujemy rodzicom!!!


Wychowawczyni - Magdalena Węglińska


 

 

Wigilijka

Wigilia to magiczny czas.  To czas, który jest wyjątkowy i szczególny. Taka szczególna atmosfera zapanowała również w szkole, każda klasa świętowała w swoim gronie. Nasza klasa również w tym przedświątecznym dniu, zasiadła przy wspólnym stole, nakrytym białym obrusem, na którym pełno było przepysznych symbolicznych potraw świątecznych. Wzajemne życzenia i dzielenie się opłatkiem jak i wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie Zuzanny grającej na gitarze i Franciszka na instrumentach perkusyjnych, tylko uświetniły nasze świętowanie.

Dziękuję wszystkim uczniom i ich rodzicom za wspaniałe przygotowanie tego dnia, bowiem, każdy uczeń miał wkład w organizację naszej urokliwej klasowej Wigilijki.

 

Wychowawczyni - Magdalena Węglińska

 

 

Turnieje mini siatkówki

Rozgrywki mini siatkówki w ramach „Akademii Siatkówki SOŁA Kęty” to forma aktywnego spędzania wolnego czasu przez naszych uczniów. Druga już runda dla klas IV, która odbyła się w SP nr 2 w Kętach: dla dziewcząt 12 grudnia i dla chłopców 19 grudnia już za nami. Nasi reprezentanci dzielnie stawili czoła wyzwaniu  grając single (jeden na jeden) i doskonaląc swoje umiejętności z nieraz trudnymi już trenującymi  w klubach zawodnikami. Każdy turniej liczy ponad 35 uczestników, gra odbywa się w grupach, systemem „każdy z każdym”. Nie brakuje radości, łez, sukcesów i porażek - tak też było tym razem. Zaczynamy zabawą, a być może kiedyś przerodzi się to w pasję. Tego życzę naszym młodym siatkarzom w składzie:

Kl IV a: Gabriela Puról, Weronika Adamus, Aleksandra Tobiasiewicz, Daniel Kowalski, Kamil Szpyra, Adam Krawczyk, Kacper Skoraczewski, Patryk Marszałek, Hubert Hudziak

KL IV b: Milena Habdas, Julia Smolarek, Kacper Adamczyk, Oskar Matejko, Kacper Bryzek, Bartosz Zątek, Dominik Wawrzyczek.

 


Wychowawczyni - Magdalena Węglińska


 

 


 


 


Mikołajki!

6 grudnia szkołę w Nowej Wsi opanowała magiczna atmosfera, bowiem większość uczniów założyła mikołajkowe czapki, by móc poczuć inność tego dnia. Klasa IV a również przeżywała ten czas bardzo uroczyście. Niczym krasnoludki odziane w czerwone czapki, przywitali św. Mikołaja, który obdarował ich prezentami i słodyczami, po czym wspólnie świętowali - jak przystało na krasnoludków przy mini stoliku zastawionym smakołykami. Uśmiechy na  twarzach to efekt wizyty w naszej klasie Św. Mikołaja.

 

Wychowawczyni - Magdalena Węglińska

 

 

„Był sobie pies”

 

4 grudnia klasa obejrzała film „Był sobie pies” w Domu Kultury w Kętach w ramach Programu Edukacji Medialnej KinoSzkoła.

Film poprzedziła krótka prelekcja na temat odpowiedzialności i szacunku wobec zwierząt. Prowadząca skłoniła uczniów do rozważań o wartości przyjaźni między człowiekiem a jego pupilem. Podkreśliła, że posiadanie zwierzęcia w domu (psa, kota, chomika, żółwia, papugi i innych) wiąże się z wrażliwością i odpowiedzialnością. Decydując się na zwierzaka należy poznać jego potrzeby i należycie wywiązywać się z obowiązków związanych z opieką nad nim. Ludzi i zwierzęta łączą uczucia.

„Był sobie pies” to historia czworonoga o imieniu Bailey, który zastanawia się nad sensem życia. Przechodząc koleje losu i różne rasy stara się wykorzystywać swoją sytuację, co nie zawsze podoba się jego właścicielom, ale zawsze dostarcza momentów do refleksji, jak i do śmiechu. Film ukazuje życie według psa, codzienne radości, postrzeganie świata, ale też różne strony odpowiedzialności związanej z opieką nad czworonogiem – pozytywne i negatywne, radosne i bolesne.

Obraz dostarczył młodym widzom wielu wzruszeń i stał się mądrą lekcją skierowaną przede wszystkim do tych, którzy marzą o posiadaniu psa.

 

Beata Matusiak

 

 

 

 

 


Wizyta w muzeum

6 listopada uczniowie klasy IV a odwiedzili Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach, gdzie wzięli udział w warsztatach "Drogi do niepodległości".

Zostały one przygotowane przez pracowników  muzeum z okazji 100.rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Prowadzący zajęcia dr Andrzej Małysa opowiadał uczniom o I wojnie światowej. Pokazywał mapę przedstawiającą państwa  biorące udział w działaniach wojennych. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o tym, co przedstawiają zdjęcia z tamtych lat.  Ciekawostką   dla uczniów były informacje dotyczące mieszkańców Kęt i ich udział w  tamtych tragicznych wydarzeniach. Z ciekawością słuchali o wizycie w mieście Józefa Piłsudskiego i jego legionistów, działalności lazaretu - szpitala wojskowego - u sióstr Klarysek. Wysłuchali wspomnień pozostawionych przez mieszkańców, którzy byli  świadkami tamtych dni. Dowiedzieli się jak trudna była droga naszej Ojczyzny do wolności.  W części warsztatowej uczniowie  wykonywali z papieru kotyliony w barwach narodowych.

 

Grażyna Wasztyl

 


Warsztaty z kodowania

W dniu 8 października 2018 r. klasa 4a udała się Domu Kultury w Kętach na warsztaty z kodowania pod opieką wychowawczyni – p. Magdaleny Węglińskiej i p. Beaty Dwornik.

Skorzystaliśmy z zaproszenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach do wzięcia udziału w Beskidzkim Festiwalu Kodowania. Zajęcia odbyły się w gościnnych murach Domu Kultury, który nieodpłatnie użyczył pomieszczeń.

Celem przedsięwzięcia było zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki kodowania i poznania możliwości jego zastosowania min. w robotyce oraz rozwijanie umiejętności logicznego myślenia.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach z programowania z wykorzystaniem Ozobotów, które poprowadziła p. Daria Szyjka z Centrum Kreatywnego „FUTURE”. Czwartoklasiści byli zaangażowani w zajęcia, które bardzo ich zainteresowały. Mieliśmy także okazję oglądać inne roboty prezentowane przez lokalne kluby z Chrzanowa, Polanki Wielkiej i Brzeszcz.

Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i każdy uczestnik otrzymał plan lekcji.

Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 

Beata Dwornik

 



<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6