Dzisiaj jest piątek, 26 kwietnia 2024 roku.

Cytat dnia: "Szyderstwo z innych i siebie oczyszcza umysł. "

Wycieczka rowerowa w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”

W pogodny dzień jesieni - 20 października 2017 r. wyruszyła spod szkoły kolumna rowerowa z ochotnikami na wycieczkę rowerową w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”.

Po krótkich przygotowaniach przed szkołą, uczniowie wraz z dwiema opiekunkami – Magdaleną Węglińską i Beatą Dwornik, wyruszyli w drogę. Wszyscy zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe.

Tym razem na rowerach przemierzaliśmy drogi Nowej Wsi i Kęt. Na dłuższy postój zatrzymaliśmy się w pięknym Parku Lipowym w Kętach, gdzie rosną wszystkie występujące w Polsce gatunki oraz odmiany lipy. Park powstał stosunkowo niedawno, bo w 2014 r. i wielu jeszcze o nim nie wie. Tutaj mogliśmy sobie posiedzieć na ławeczkach i promieniach słońca przez chwilę odpocząć a nawet spędzić miłe chwile na zabawie z liśćmi.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu na rowerze. Można przy tym zwiedzić wiele ciekawych miejsc…

Podczas wyjazdu na drogi publiczne musimy pamiętać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Elementy odblaskowe to rzecz nieodzowna każdego uczestnika drogi. Im bardziej jesteśmy widoczni, tym bardziej jesteśmy bezpieczni.

Beata Dwornik