Dzisiaj jest niedziela, 28 kwietnia 2024 roku.

Cytat dnia: "Raz obróciwszy się, już tylko przed siebie zwraca oczy, bo wie, że przeraźliwy diabeł tuż za nim stale kroczy. "

Liga Maluchów pod patronatem Dyrektora ZSG w Nowej Wsi

Przez trzy kolejne sierpniowe piątki na orliku w Nowej Wsi toczyły się rozgrywki piłkarskiej ligi dla najmłodszych (sześciolatki i dzieci z klas I-IV szkoły podstawowej). Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Na zbiórce przed pierwszą runda organizator wyznaczył trzech kapitanów, którzy z gromady małych futbolistów mieli wybrać sobie stałe składy na całą ligę (to zaszczytne wyróżnienie przypadło trzem, czołowym zawodnikom piłkarskiej szkółki oraz Niwy Nowa Wieś: Igorowi Kubali, Maksowi Naglikowi i Kubie Kasprowskiemu). Po skompletowaniu drużyn pozostała jeszcze jedna ważna – kto wie czy nie najważniejsza! – rzecz.. nazwanie zespołów. Dzieciaki poszły na całość i na orliku w Nowej Wsi powiało wielkim światem! Manchester City.. Borussia Dortmund.. i – tu ukłon w stronę organizatora – Celtic Glasgow.. Z takim nazwami nie mogło nie powiać!

Wszystkie mecze  były twarde, zacięte  i stały na wysokim poziomie.

Faworyt, „Manchester City”, dysponujący najmocniejszym składem nie zawiódł i z kompletem zwycięstw sięgnął pewnie po mistrzostwo Ligi. Na drugim miejscu uplasowała się „Borussia Dortmund”. Trzecie miejsce przypadło „Celticowi Glasgow”, ale ten zespół zasłużył na szczególne brawa – nie dość, że w swoich szeregach miał najwięcej maluchów i do ostatniej kolejki przystępował z zerowym dorobkiem punktowym to jeszcze grając w swoim ostatnim występie bez dwóch podstawowych zawodników, zdołał pokonać - po heroicznej walce - Borussię”.

Uroczyste podsumowanie Ligi nastąpiło 20 września, przed zajęciami Piłkarskiej Szkółki dla Najmłodszych. Stały mecenas rozgrywek, dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nowej Wsi, pan Grzegorz Żak pogratulował wszystkim zespołom świetnej gry i.. równie świetnej, sportowej zabawy, po czym wręczył wszystkim uczestnikom zawodów pamiątkowe, jedyne w swoim rodzaju medale - dla zwycięzców złote, dla wicemistrzów – srebrne i dla tych z trzeciego stopnia „pudła” - brązowe, a królowi strzelców piękną statuetką. W imieniu nieobecnych rodziców orlikowych dzieciaków, panów: Andrzeja Sadlika i Wojciecha Zarębskiego z firmy „Poppart”, dyrektor wraz z organizator zawodów przekazali małym piłkarzom dodatkowe suwenirki: pamiątkowe zdjęcia i zeszyty z efektownymi okładkami nawiązującymi do Ligi Maluchów.

Ciekawostka: pan Andrzej Sadlik, którego syn, Kamil, był kapitanem Celticu, ufundował małą statuetkę dla Dawida „Messiego” Suskiego, który świetnymi, bramkarskimi interwencjami, raz : walnie przyczynił się w ostatnim meczu do jedynego zwycięstwa „mistrzów Szkocji”, dwa: chwycił „za serce” pana Andrzeja.

Składy:

Manchester City: Igor Kubala, Kacper Czyszczoń, Kuba Piskorek, Dawid Merta, Adrian Szczepaniak, Kuba Klęczar, Mateusz Kowalczyk, Dominik Wawrzyczek, Kamil Spila, Adam Bienia, Mikołaj Gołek, Szymon Putek.

Borussia: Kuba Kasprowski,Filip Kapica, Kacper Matusiak, Kacper Feliniak, Kacper Adamczyk, Daniel Kowalski, Grażyna Spila, Gabriela Spila, Paweł Spila, Adam Miksa, Sławek Rusek, Kacper Bryzek, Kacper Zemlak, Szymon Miksa.

Celtic: Maks Naglik, Kamil Sadlik, Oskar Macura, Miłosz Piskorek, Piotr Bogunia, Dawid Suski, Mikołaj Piskorek, Dawid Stefan, Marcel Gołek, Marcel Kusak, Daniel Stanclik, Bartek Grunwald.

Wyniki:

I runda 19.08.2016:

Celtic – Manchester City 3:6

Celtic: Maks Naglik 2, Sadlik 1 Manchester City: Igor Kubala 4, Kamil Spila 2

Celtic – Borussia 2:6

Celtic: Naglik 1, Suski 1 Borussia: Feliniak 3, Kapica 1, Kasprowski 1, samobójcza 1

Manchester City – Borussia 5:2

Manchester City: Kubala 3, Kamil Spila 2, Kuba Piskorek 1 Borussia: Kacper Felisiak 2

II runda:

Manchester City – Celtic 4:1

Man City: Kubala 3, Merta 1 Celtic: Naglik 1

Celtic – Borussia 3:5

Celtic : Naglik 2, Suski 1, Kapica 1, Feliniak 3, samobójcza 1 Borussia: Kapica 1, Feliniak 3, samobójcza 1

Manchester City – Borussia 11:1

Borussia: Matusiak 1 Manchester City: Kubala 7, Klęczar 3, K. Spila 1

III runda:

Borussia – Mnchester City 5: 5

Bramki: Borussia : Kapica 2, Zemlak 1, Kowalski 1 Manchester City: Klęczar 4, Kubala 1

Manchester City- Celtic 6:2

Bramki: Manchester City: Klęczar 3, Spila 2, Igor Kubala 1 Celtic: Stanclik 1, Macura 1

Celtic – Borussia 1:0

Bramki: Celtic: Macura 1

Miejsca:

1. Manchester City

2. Borussia Dortmund

3. Celtic Glasgow

Król strzelców: Igor Kubala (Man City) 19 bramek.

Paweł Kłaput