Dzisiaj jest środa, 08 maja 2024 roku.

Cytat dnia: "Doświadczenie to nazwa, jaka nadajemy naszym błędom. "

Turniej klas V i VI w ramach Akademii Siatkówki

10.12.2015 r. w kęckiej hali OSiR odbył się kolejny turniej w ramach Akademii Siatkówki, lecz drugi dla klas V i VI dziewcząt i chłopców.

Tym razem turniej to nie lada wydarzenie, gdyż był to DZIEŃ AMBASADORA. Ambasadorem turnieju został Mateusz Błasiak - zawodnik I-ligowego zespołu KPS Kęty, który dla około setki uczestników przeprowadził rozgrzewkę. Zaproszono wielu gości, którzy uświetnili turniej. Patronat nad rozgrywkami objęła Gmina Kęty, w związku z czym Burmistrz Gminy - P. Krzysztof Klęczar wraz z dyrekcją ZSG nr 2 w Kętach otworzył turniej.

Do młodych siatkarzy przemówił również znany w środowisku siatkarskim P. Zbigniew Krzyżanowski - polski trener siatkówki m.in. kobiecej reprezentacji Polski seniorek, zdobywca tytułu mistrza Polski z żeńską drużyną BKS Stal Bielsko Biała (2003 i 2004).

Naszą szkołę reprezentowało 17 uczniów, turniej rozegrano w grupach - gdzie w trzyosobowych zespołach walczono systemem każdy z każdym. Następnie I miejsca z grup rywalizowały w dalszych rozgrywkach.

Niestety żadnej z naszych drużyn nie udało się wygrać grupy i walczyć o medale. Jednakże zdobyte doświadczenie być może zaowocuje w kolejnych rundach.

Uczestnicy turnieju:

1. Emilia Żmudka