Dzisiaj jest środa, 08 maja 2024 roku.

Cytat dnia: "Doświadczenie to nazwa, jaka nadajemy naszym błędom. "

Rozgrywki mini siatkówki

Uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej uczęszczający na dodatkowe zajęcia z piłki siatkowej, w ubiegły czwartek i piątek (tj. 19 i 20 listopada) wzięli udział w pierwszej rundzie turnieju singli w ramach AKADEMII SIATKÓWKI.

Organizatorem jest Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSG nr 2 w Kętach.

Pierwsze potyczki dla najmłodszych zawodników okazały się niezwykle szczęśliwe dla kilku naszych podopiecznych, gdyż zarówno dziewczęta jak i chłopcy uzyskali spore sukcesy.

Wśród dziewcząt z naszej szkoły najlepsza okazała się Amelia Flasz – zajmując II miejsce! Niewiele za nią, uzyskując V miejsce,wywalczyła Kinga Kurek. Warto zaznaczyć, iż w turnieju wzięło udział aż 31 zawodniczek,w tym 9 z Nowej Wsi:

• Amelia Flasz

• Kinga Kurek

• Hanna Pękala

• Jolanta Czopek

• Julia Maciaszczyk

• Julia Kamińska

• Martyna Szumowska

• Anna Rodak

• Nicola Jurecka

Natomiast wśród chłopców, w turnieju wzięło udział 21 młodych zawodników i tutaj mamy ogromny sukces, gdyż - Jakub Klęczar okazał się niepokonany i zajął I miejsce, a Brajan Prus - tuż na podium IV miejsce.

Uczestnicy:

• Jakub Klęczar

• Brajan Prus

• Adrian Pudełko

• Jakub Szłapa

• Jan Saternus

Oba turnieje rozegrano systemem „każdy z każdym” w grupach. Zwycięscy z grup walczyli o dalsze miejsca w rozgrywkach.

Zaciętość, wola walki, chęć zwycięstwa, zdrowa rywalizacja a przy tym świetna zabawa nie opuszczały młodych siatkarzy.

Za niespełna miesiąc druga runda rozgrywek – trenujemy dalej i czekamy na kolejne sukcesy.

Magdalena Węglińska / Zofia Dudek