Dzisiaj jest poniedziałek, 14 października 2019 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Zawieść Cię mogą tylko przyjaciele, nigdy wrogowie. "

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

„Był taki wrzesień…”   1 września 1939 r. w polskich szkołach nie zabrzmiał dźwięk pierwszego dzwonka.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W środę, 19 czerwca 2019 r., na uroczystej gali pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły.

ŻEGNAJ SZKOŁO

W tym roku wyjątkowo wcześnie, gdyż już w środę, 19 czerwca, rozstaliśmy się ze szkołą na okres letniego wypoczynku.

Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbył się apel SU, na którym podsumowano całoroczną pracę uczniów.

Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Spółdzielnia Uczniowska "Plusik" liczy 15 członków. Głównym celem działalności jest prowadzenie sklepiku szkolnego.

Ostatni występ

W dniu 12 czerwca o godz. 16.00 uczniowie klasy III A z koła teatralnego „Przyjaciele” zaprezentowali przedstawienie pt. „Poczekalnia”.  

  • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

  • ŻEGNAJ SZKOŁO

  • Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

  • Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

  • Ostatni występ

KinoSzkoła - ostatni w tym roku szkolnym wyjazd

W ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej uczniowie kl. 3a SP uczestniczyli cyklicznie przez kolejne 3 lata w 15 spotkaniach KinoSzkoła.


Spotkania te przyniosły uczestniczącym w nich wiele korzyści. Dzięki prelekcjom prowadzonym przez uważnych edukatorów, uczniowie mogli poruszać tematy dla nich ważne, choć niejednokrotnie trudne. Dzięki możliwościom utożsamiania się z bohaterami filmów, mogli dokonać autorefleksji i zrozumieć otaczające ich procesy społeczne. Mieli także okazję poznać wartościowe produkcje kina europejskiego i światowego, które często nie trafiają do szerokiej dystrybucji. Uczestnicząc w prelekcjach z edukatorami uczniowie nabywali umiejętność swobodnego wypowiadania się, werbalizowania własnych myśli, przełamywali strach przed publicznymi wystąpieniami, rozwijali wyobraźnię emocjonalną, wzbogacali słownictwo, podnosili samoocenę.

29 kwietnia, na ostatnim już, piątym w tym roku szkolnym spotkaniu, próbowali odpowiedzieć na pytania:"Czym jest agresja? Jak rozwiązywać konflikty bez użycia przemocy?".

Uczniowie podczas prelekcji poznali znaczenie słowa "agresja", uczyli się rozpoznawać uczucia, rozwijali swoją wyobraźnię, podejmowali refleksje związane z relacjami międzyludzkimi, potrafili rozpoznać i nazwać emocje wywołujące agresję, uświadamiali sobie agresywne zachowania w stosunku do innych, dostrzegali je we własnym postępowaniu i najbliższym otoczeniu, poznawali złe i dobre sposoby radzenia sobie z przykrymi uczuciami.

Po prelekcji uczestnicy spotkania obejrzeli film pt.:"Niedoparki" w reżyserii Galiny Miklinovej. W filmie pojawiło się dużo sytuacji, w których bohaterowie filmu zachowywali się agresywnie.

Podsumowując spotkanie, na zajęciach w szkole, uczniowie mogli porozmawiać o tym, co w zachowaniu Niedoparków im się nie podobało i trafnie wskazywali, jak można było te sytuacje zmienić.


Myślę, że wyjazdy do DK w Kętach i udział uczniów kl.3a w IPEMS na długo pozostaną w pamięci uczestniczących.Wychowawczyni - Barbara Ba-Gawęda