Dzisiaj jest poniedziałek, 25 maja 2020 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Trzeba żebyś żył dla innych, jeżeli chcesz żyć dla siebie "

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

„Był taki wrzesień…”   1 września 1939 r. w polskich szkołach nie zabrzmiał dźwięk pierwszego dzwonka.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W środę, 19 czerwca 2019 r., na uroczystej gali pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły.

ŻEGNAJ SZKOŁO

W tym roku wyjątkowo wcześnie, gdyż już w środę, 19 czerwca, rozstaliśmy się ze szkołą na okres letniego wypoczynku.

Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbył się apel SU, na którym podsumowano całoroczną pracę uczniów.

Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Spółdzielnia Uczniowska "Plusik" liczy 15 członków. Głównym celem działalności jest prowadzenie sklepiku szkolnego.

Ostatni występ

W dniu 12 czerwca o godz. 16.00 uczniowie klasy III A z koła teatralnego „Przyjaciele” zaprezentowali przedstawienie pt. „Poczekalnia”.  

  • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

  • ŻEGNAJ SZKOŁO

  • Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

  • Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

  • Ostatni występ

Dzień Języka Polskiego

Tylko język jest w stanie zachować kulturę. Nic nie jest stracone, póki lud mówi swoim językiem.

 

W miniony piętek, czyli 1 marca, w naszej szkole został zorganizowany Dzień Języka Polskiego. Międzynarodowy Dzień Języków Ojczystych to święto ustanowione przez UNESCO dwadzieścia lat temu i ma na celu uświadomienie, jak wielkim dobrem jest język.

 

Przez cały luty poloniści zapraszali do udziału w różnego rodzaju konkursach. Główną idea wszystkich tych działań, quizów i zadań było uświadomienie, że chociaż nasz język nie należy do łatwych, to warto o niego dbać.

 

Podczas akademii mogliśmy obejrzeć trzy scenki oparte na tekstach naszych lektur. Na scenie pojawili się zatem aktorzy, którzy wcielili się w role bohaterów „Ani z Zielonego Wzgórza”, „Chłopców z Placu Broni” oraz „Szóstej klepki”. Odbyły się także podsumowani konkursów, zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy. W tym roku – zgodnie z naszą szkolną tradycją Dnia Języka Polskiego – został zorganizowany quiz wiedzy oraz konkurs ortograficzny. Ponadto w konkursie kaligraficznym wyłoniliśmy najpiękniej, najstaranniej piszących uczniów. Nie zabrakło oczywiście konkursu literackiego – w tym roku należało napisać opowiadanie z przydzielonymi klasie trudnymi głoskami. Na drzwiach sal natomiast pojawiły się plakaty dotyczące naszej szkolnej gwary.

 

Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom zarówno uczniowie, jak i nauczyciele będą jeszcze większą wagę przykładać do mówienia i pisaniu poprawnie, po polsku: pamiętając o znakach diakrytycznych (bo przecież język polski jest ą - ę), unikając wulgaryzmów i zapożyczeń.

 

Agata Terlikowska