Dzisiaj jest niedziela, 31 maja 2020 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Z miłością jest jak z masłem. Od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje je w świeżości. "

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

„Był taki wrzesień…”   1 września 1939 r. w polskich szkołach nie zabrzmiał dźwięk pierwszego dzwonka.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W środę, 19 czerwca 2019 r., na uroczystej gali pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły.

ŻEGNAJ SZKOŁO

W tym roku wyjątkowo wcześnie, gdyż już w środę, 19 czerwca, rozstaliśmy się ze szkołą na okres letniego wypoczynku.

Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbył się apel SU, na którym podsumowano całoroczną pracę uczniów.

Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Spółdzielnia Uczniowska "Plusik" liczy 15 członków. Głównym celem działalności jest prowadzenie sklepiku szkolnego.

Ostatni występ

W dniu 12 czerwca o godz. 16.00 uczniowie klasy III A z koła teatralnego „Przyjaciele” zaprezentowali przedstawienie pt. „Poczekalnia”.  

  • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

  • ŻEGNAJ SZKOŁO

  • Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

  • Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

  • Ostatni występ

„Każda rodzina jest inna, najważniejsza jest miłość” - KinoSzkoła

Trzecie już spotkanie klasy 3a KinoSzkoła Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej odbyło się 4 lutego br. pod hasłem - „Każda rodzina jest inna, najważniejsza jest miłość”.

 

Uczniowie podczas prelekcji wypowiadali swoje zdanie na temat znaczenia rodziny w życiu człowieka. Uświadamiali sobie, że członkowie rodziny nie zawsze są podobni, nie zawsze mieszkają razem, ale wzajemnie się kochają, pomagają sobie nawzajem, że rodziny mogą mieć bardzo różny skład, a każda jest inna.

 

Podsumowaniem tematu było obejrzenie norweskiego film familijnego w reżyserii Arnego Lindtnera Næssa pt.: „Kacper i Emma jadą w góry”.

 

Bohaterami filmu są członkowie rodzin Kacpra i Emmy, którzy potrafią czerpać radość z bycia razem w pięknym miejscu, bez komputera i prawie bez telefonu.

 

„Kacper i Emma jadą w góry” to familijna, w spokojnym tempie tocząca się opowieść o tym, co w życiu ważne. A ważne jest nie „zaliczanie” kolejnych szczytów, czy atrakcji turystycznych i żeby dzieci nie wybrudziły swoich ślicznych ubranek, ale wspólnie spędzane chwile i drobne rytuały, nauka gwizdania na palcach, opowieści przy ognisku. Ważna jest dla nich: przyjaźń, lojalność, wzajemna troska, oddanie, miłość, otwartość, jasne i zrozumiałe dla wszystkich zasady, bo poza miłością to właśnie jasnych zasad potrzebują dzieci, aby czuć się bezpiecznie.

 

Śledząc poczynania uczuciowego Kacpra i rezolutnej Emmy, przypominamy sobie o tym, że dzieci są mądre, na swój sposób i adekwatnie do wieku i oczekują, że my, dorośli będziemy je traktować poważnie. Że okażemy szacunek i zrozumienie dla ich planów - czasem też względem nas, oczekiwań, trosk, wyborów, małych intryg… Naturalnym wydaje nam się, że rodzice myślą o przyszłości swoich dzieci, chcą dla nich jak najlepiej. Miło jest odkrywać, że dzieci także mają plany względem swoich rodziców. A to, czego chcą dla nich najbardziej – to szczęście i miłość, do tego stopnia, że potrafią zaryzykować własne bezpieczeństwo jeżeli uznają, że trzeba im w tym pomóc.


Uczniowie klasy trzeciej z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu, a film bardzo się wszystkim podobał. Wszystkim towarzyszyła atmosfera dobrej zabawy z dużą dawką śmiechu. Każdy byłby zainteresowany taką rodzinną wyprawą w góry, zdobywaniem szczytów, spotkaniami z dzikimi zwierzętami, rozbijaniem biwaku i przeżywaniem wielu wesołych przygód.

 

Barbara Ba-Gawęda