Dzisiaj jest czwartek, 04 czerwca 2020 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Nasze życie jest tym, czym czynią je nasze myśli. "

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

„Był taki wrzesień…”   1 września 1939 r. w polskich szkołach nie zabrzmiał dźwięk pierwszego dzwonka.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W środę, 19 czerwca 2019 r., na uroczystej gali pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły.

ŻEGNAJ SZKOŁO

W tym roku wyjątkowo wcześnie, gdyż już w środę, 19 czerwca, rozstaliśmy się ze szkołą na okres letniego wypoczynku.

Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbył się apel SU, na którym podsumowano całoroczną pracę uczniów.

Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Spółdzielnia Uczniowska "Plusik" liczy 15 członków. Głównym celem działalności jest prowadzenie sklepiku szkolnego.

Ostatni występ

W dniu 12 czerwca o godz. 16.00 uczniowie klasy III A z koła teatralnego „Przyjaciele” zaprezentowali przedstawienie pt. „Poczekalnia”.  

  • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

  • ŻEGNAJ SZKOŁO

  • Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

  • Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

  • Ostatni występ

Wieczorek kolędowy

„Bardzo się cieszymy kiedy przybywacie,

kiedy w naszym domu kolędy śpiewacie.

Pozwólcie, że dzisiaj usiądziemy z Wami.

Przy szopce kolędy razem zaśpiewamy.

Kolęda, kolęda, na skrzypeczkach granie.

Niech leci do nieba to nasze śpiewanie”

 

Jak co roku, zgodnie z tradycją szkolną, Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi zaprosili mieszkańców na Wieczorne Spotkanie Kolędowe, które odbyło się 1.02.2019 r.

 

Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Marcin Śliwa – II Zastępca Burmistrza Gminy Kęty, p. Agnieszka Błaszków – Dyrektor SPWP w Nowej Wsi, przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły, przedstawiciele lokalnych wspólnot i organizacji, rodzice występujących uczniów, mieszkańcy wraz z p. Dorotą Kusak – sołtys Nowej Wsi oraz goście z okolicznych miejscowości.

 

Przedstawienie choć dotyczyło przedświątecznych przygotowań to niosło zawsze aktualne przesłanie walki dobra ze złem, walki aniołów z diabłami. Po raz kolejny zobaczyliśmy, że dobro zwycięża i za podszeptem anioła jest bardzo proste do zrealizowania. Wzmocnione zostało to śpiewem szkolnego zespołu wraz z solistami: Joanną, Wiktorią, Hanną, Jolantą, Adamem, Wiktorią, Miłoszem, którzy wyśpiewali, że

 

„Choć w sercu swym nosisz tylko lód. Ten jeden raz uwierz w prawdy cud.

Gdy podniesiesz wzrok, nagle pojmiesz, że dziś wszystkim z nas Bóg narodził się”

 

Podczas spotkania kolędowego odbyła się Akcja Charytatywna - "Kup laleczkę - daj dzieciom nadzieję", z której dochód zostanie przeznaczony na zakup szczepionek dla dzieci z Demokratycznej Republiki Konga i Indii. Akcja wspiera działania UNICEF.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli aukcję laleczek, wszystkie były piękne, przemyślane i przedstawiające stroje z różnych rejonów świata, a dodatkowo piękne, bo darem serca wielu zaangażowanych osób – uczniów i ich najbliższych.


Bardzo dziękujemy szkolnej grupie charytatywnej, realizującej projekt „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” za aktywne włączenie się w to działanie.

 

Każde działanie zazwyczaj ma wielu autorów. Przedstawienie bożonarodzeniowe zostało przygotowane przez p. Magdalenę Majcherczyk, p. Annę Grzywę, p. Zofię Dudek, p. Dorotę Gwiazdoń, p. Magdalenę Rodak. Również bardzo dziękuję p. Bogusławie Szczupak za pomoc w przygotowaniu Wieczorku Kolędowego dla mieszkańców.

 

Magdalena Rodak