Dzisiaj jest czwartek, 18 kwietnia 2024 roku.

Cytat dnia: "Nie wiedziałem nic trwając w niewzruszonej wierze, że nie minął czas okrutnych cudów. "

Spotkanie z siatkarkami bielskiego klubu BKS Profi Credit

24 października do Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, na zaproszenie Zofii Dudek, która była inicjatorką tego wydarzenia z ramienia szkoły, przybyli wyjątkowi goście.

Byli to: siatkarki z klubu BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała Dominika Kozyra i Klaudia Kubacka, inicjator projektu "Bezpiecznie z Profi Credit" Mateusz Stwora oraz aspirant Dariusz Surma. Gości oraz uczniów wraz z nauczycielami przywitał serdecznie dyrektor szkoły Grzegorz Żak.

Akcja "Bezpiecznie z Profi Credit" łączy edukację dzieci i młodzieży w kwestiach sportowego stylu życia oraz bezpieczeństwa najmłodszych na drodze i podczas imprez masowych. Jest to cykl spotkań w szkołach podstawowych realizowany na terenach czterech powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego oraz w mieście Bielsko-Biała.

Na początek prowadzący to spotkanie Mateusz Stwora zaprosił do obejrzenia krótkiego filmiku, prezentującego szczegóły akcji oraz historię i sukcesy bielskiego klubu sportowego. Następnie zorganizowano mini-konkurs - uczniowie, którzy odpowiedzieli poprawnie na pytanie dotyczące informacji zamieszczonych w filmie, mogli zdobyć dodatkowe nagrody.

Siatkarki zostały zasypane gradem pytań ze strony dzieci, zainteresowanych początkami ich kariery sportowej, częstotliwością i długością treningów, stylem życia oraz tym, jak spędzają czas wolny - padły nawet pytania dotyczące szczegółów ich odżywiania i rozmiaru buta, czym bardzo rozbawiły wszystkich zgromadzonych.

Następnie aspirant Dariusz Surma poinstruował dzieci w zakresie bezpieczeństwa najmłodszych na drodze i podczas imprez masowych, na przykład: o konieczności stosowania odblasków podczas poruszania się o zmroku w pobliżu jezdni, zakładania kasku podczas jazdy na rowerze, zachowania na meczach, oznakowania wyjść ewakuacyjnych.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali od wyjątkowych gości ulotki oraz opaski odblaskowe, a spotkanie zwieńczyły zajęcia sportowe z bielskimi siatkarkami.

Aneta Szopa - Info Kęty