Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024 roku.

Cytat dnia: "Człowiek jest mniej nieszczęśliwy, gdy nie jest nieszczęśliwy sam. "

Inauguracyjna runda rozgrywek mini siatkówki

17 października 2018 r. w godzinach popołudniowych, w sali kęckiej ,,Dwójki” odbyła się inauguracyjna runda rozgrywek mini siatkówki klas V-VI dziewcząt i chłopców.

W turnieju trójek udział wzięły reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 3 w Kętach oraz zespoły z Nowej Wsi, Witkowic, Bulowic i Porąbki.

Dziewczęta i chłopcy zostali podzieleni na 4 grupy, gdzie swoje mecze rozgrywali systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Najlepsze dwa zespoły z grup zagrały systemem pucharowym w finale o miejsca I-VIII. Pojedynki w grupach były niezwykle wyrównane i często zaledwie jeden mały punkt decydował o końcowym miejscu. Zwycięstwo w kategorii dziewcząt odniósł zespół z naszej szkoły, pokonując w grze o pierwsze miejsce drużynę z kęckiej "Jedynki". Druga ekipa dziewcząt zajęła wysokie punktujące piąte miejsce, zespół chłopców uplasował się na siódmym miejscu.

W turnieju wzięło udział pięć zespołów dziewcząt i jeden chłopców. Byli to: Zuzanna Gizicka, Emilia Jaromin, Amelia Sokół, Maria Dźwigoń, Adrianna Słonka, Weronika i Karolina Wojewodzic, Julia Marszałek, Nikola Klimowska, Nicola Szymik, Oliwia Dudys, Martyna Pysz, Nadia Sokół, Julia Dąbrowska, Jakub Pasternak, Miłosz Piskorek, Kacper Gasidło i Kacper Szpyra.

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników. Organizatorem rozgrywek Akademii Siatkówki jest Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kętach przy współpracy z Urzędem Gminy Kęty.

Kolejne turnieje odbędą się w listopadzie na nowej sali przy ZSP nr 3 w Kętach, będą to single dziewcząt i chłopców klas IV. Są to najmłodsze grupy objęte rozgrywkami akademii siatkówki i będą to ich pierwsze zmagania pod siatką. Zapraszamy wszystkich rodziców i miłośników siatkówki do aktywnego dopingu dzieci w naszych rozgrywkach siatkarskich. Po rozegraniu cyklu 4 rund nagrodzone zostaną najlepsze zespoły oraz szkoły, które w klasyfikacji generalnej zdobędą najwięcej punktów.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za transport dziewcząt i chłopców na ten turniej.

Zofia Dudek