Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024 roku.

Cytat dnia: "Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy, ale na szukanie go warto poświęcić życie. "

Akademia Siatkówki

2 listopada 2017r., w godzinach popołudniowych, w sali kęckiej ,,Dwójki” odbyła się inauguracyjna runda rozgrywek mini siatkówki klas V-VI dziewcząt i chłopców.

W turnieju trójek udział wzięły reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 3 w Kętach oraz zespoły z Nowej Wsi, Witkowic, Bulowic i Porąbki. W zawodach wystartowało ogółem 19 drużyn dziewcząt i 9 chłopców, łącznie blisko 90 uczestników.

Dziewczęta podzielono na 5 grup, gdzie grały systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Najlepsze zespoły z grup zagrały w finale A o miejsca I-V, a drużyny z drugich miejsc zagrały w finale B o miejsca VI-X. Pojedynki w grupach były niezwykle wyrównane i często zaledwie jeden mały punkt decydował o końcowym miejscu. Zwycięstwo w kategorii dziewcząt odniósł  zespół Millenium Porąbka, pokonując w grze o pierwsze miejsce drugą drużynę z Porąbki i I zespół z Nowej Wsi (Julia Maciaszczyk, Martyna Szumowska, Nicola Jurecka). Oprócz wymienionych uczennic naszą szkołę reprezentowały: Kinga Kurek, Hania Pękala, Amelia Flasz, Marcela Musiał, Julia Kamińska, Nicola Szymik, Nikola Klimowska, Emilia Jaromin, Oliwia Dudys, Zosia Front, Zuzia Pawińska i Julia Dąbrowska.

Organizatorem rozgrywek Akademii Siatkówki jest Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kętach.

Kolejne turnieje odbędą się 16 i 17 listopada, a będą to single dziewcząt i chłopców klas IV. Są to najmłodsze grupy objęte rozgrywkami akademii siatkówki i będą to ich pierwsze zmagania pod siatką. Zapraszamy wszystkich rodziców i miłośników siatkówki do aktywnego dopingu dzieci w naszych rozgrywkach siatkarskich.

Po rozegraniu cyklu 4 rund nagrodzone zostaną najlepsze zespoły oraz szkoły, które w klasyfikacji generalnej zdobędą najwięcej punktów.

Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom za transport dziewcząt na ten turniej.

Zofia Dudek