Dzisiaj jest piątek, 26 kwietnia 2024 roku.

Cytat dnia: "Szyderstwo z innych i siebie oczyszcza umysł. "

Akademia Siatkówki – całoroczne podsumowanie

We wtorek 11 kwietnia w hali OSiR Kęty odbył się coroczny Otwarty Turniej Trójek dziewcząt i chłopców klas V-VI szkół podstawowych.

Wystartowali w nim uczniowie szkół gminy Kęty: ZSG nr 1 i 2 Kęty, ZSP Bulowice, ZSP Witkowice, ZSG Nowa Wieś oraz placówek z województwa śląskiego: SP Porąbka i SP nr 1 Kozy.

Zmagania były zarazem czwartą - ostatnią rundą rozgrywek Akademii Siatkówki, gdzie punkty zdobywały zespoły uczestniczące w całorocznych rozgrywkach. Turniej otworzył Andrzej Dudek – koordynator S.O.S. ZSG 2 Kęty. Nie zabrakło na nim Mateusza Błasiaka – Ambasadora Kęckiej Akademii S.O.S., wychowanka kęckiej ,,Dwójki”, a obecnie zawodnika KPS Siedlce. Mateusz pozytywnie motywował uczestników turnieju do gry w siatkówkę i do systematycznej pracy treningowej.

W zawodach wzięło udział 21 zespołów dziewcząt i 11 „trójek” chłopców z siedmiu szkół, łącznie prawie 100 dzieci. Najpierw rozegrano rundę eliminacyjną. Drużyny dziewcząt i chłopców podzielono na grupy 4-5 zespołowe, gdzie grano systemem „każdy z każdym”. Do kolejnej rundy awansowały dwie najlepsze drużyny z grup eliminacyjnych. Tutaj mecze rozgrywano systemem pucharowym.

Dziewczęta:

I m-ce – SP nr 1 Kozy II: Wiktoria Koterbicka, Anna Psierbska, Emilia Malarz

II  m-ce – ZSG Nowa Wieś II: Nikola Jurecka, Kinga Kurek, Martyna Szumowska

III m-ce – SP Porąbka I: Paulina Stanek, Justyna Sopiak, Aleksandra Majdak

IV m-ce – ZSP Witkowice I

V m-ce – ZSG Nowa Wieś I

Chłopcy:

I m-ce – SP Porąbka I: Mateusz Nycz, Karol Wawrzyczek, Szymon Wysocki

II m-ce – SP Porąbka II: Kamil Bąk, Maksymilian Spiesz, Konrad Budny

III m-ce – ZSG Nowa Wieś: Jakub Klęczar, Brajan Prus, Adrian Pudełko

Za miejsca I-III zespoły nagrodzono okazjonalnymi medalami. Ponadto za miejsca I-VIII uczestnicy turnieju otrzymali skarpety treningowe z logo UMKS ,,Kęczanin” ufundowane przez Mateusza Błasiaka.

Po dekoracji nastąpiło podsumowanie rozgrywek Akademii Siatkówki w sezonie 2016/17 oraz wręczono medale drużynom dziewcząt i chłopców, które po IV rundach uzyskały najwięcej punktów.

Klasyfikacja końcowa Akademii Siatkówki ,,Soła” Kęty w sezonie 2016/17:

Dziewczęta:

I m-ce – ZSP Witkowice I: Aneta Pawińska, Paulina Musiał, Martyna Kaczmarczyk, Oliwia Przybek

II m-ce – SP Porąbka I: Paulina Stanek, Justyna Sopiak, Aleksandra Majdak

III m-ce – ZSG Nowa Wieś I: Julia Maciaszczyk, Hanna Pękala, Amelia Flasz

Chłopcy:

I m-ce – ZSG Nowa Wieś II: Jakub Klęczar, Brajan Prus, Adrian Pudełko

II m-ce – ZSG 2 Kęty I: Adrian Drewniany, Kacper Gabryś, Miłosz Zacny, Gabriel Drabek

III m-ce – SP Porąbka I: Kamil Bąk, Maksymilian Spiesz, Konrad Budny

Klasyfikacja Szkół Akademii