Dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2024 roku.

Cytat dnia: "Siedemnastu. Wszyscy uzbrojeni po zęby. Siedemnastu, ale kto by ich tam liczył?. "

III "Olimpiada Malucha"

26.11.2016r. w kęckiej hali sportowej odbyła się impreza sportowa dla najmłodszych uczniów gminnych szkół.

Każda szkoła wytypowała 18 uczniów (9 dziewczynek i 9 chłopców) z klas I-III, następnie w dwóch turach odbyła się Olimpiada, mająca na celu wyłonić z każdej konkurencji w danej grupie wiekowej najlepszych młodych sportowców.

Po uroczystym otwarciu i rozgrzewce rozpoczęto konkurencje skoku w dal z miejsca, biegu wahadłowego, sprintu 25m oraz rzutu piłką lekarską.

Spośród naszych reprezentantów na podium znaleźli się:

w kategorii klas I (wg rocznika):

Sukces uzyskał SŁAWOMIR RUSEK, bowiem trzykrotnie znalazł się wśród najlepszych, gdyż zajął:

- II miejsce w biegu wahadłowym

- II miejsce w skoku

- III miejsce w rzucie piłką lekarską

Natomiast SZYMON PUTEK okazał się najskoczniejszym pierwszakiem z Gminy, wywalczył - I miejsce w skoku w dal z miejsca.

W kategorii klas II (wg rocznika):

JAKUB PISKOREK był najlepszy spośród wszystkich małych olimpijczyków w tej kategorii wiekowej i zajął I miejsce w rzucie piłką lekarską.

Natomiast wśród dziewczynek na podium stanęła SONIA DUDYS, zajęła III miejsce w biegu 4 x 15.

W kategorii klas III zabrakło troszeczkę szczęścia, aby znaleźć się wśród najlepszych.

Wszystkim uczestnikom gorąco gratuluję, puchary dla zwycięzców zostaną wręczone na uroczystym apelu szkolnym.

Reprezentanci szkoły to:

1. Kalina Mrzygłód

2. Joanna Wykręt

3.Weronika Adamus

4. Szymon Putek

5. Sławomir Rusek

6. Kacper Skoraczewski

7. Nadia Sokół

8. Milena Habdas

9. Sonia Dudys

10. Wojciech Pilarz

11. Jakub Piskorek

12. Dominik Wawrzyczek

13. Maria Dźwigoń

14. Julia Marszałek

15. Julia Wadoń

16. Bartłomiej Grunwald

17. Kacper Zemlak

Podziękowania kieruję również do dwóch uczennic, które poświęciły swój wolny czas by pomóc w przebiegu całej imprezy, są to Julka Jasiaczek i Zuzanna Adamus.

Magdalena Węglińska