Dzisiaj jest sobota, 08 maja 2021 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Doświadczenie to nazwa, jaka nadajemy naszym błędom. "

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

„Był taki wrzesień…”   1 września 1939 r. w polskich szkołach nie zabrzmiał dźwięk pierwszego dzwonka.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W środę, 19 czerwca 2019 r., na uroczystej gali pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły.

ŻEGNAJ SZKOŁO

W tym roku wyjątkowo wcześnie, gdyż już w środę, 19 czerwca, rozstaliśmy się ze szkołą na okres letniego wypoczynku.

Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbył się apel SU, na którym podsumowano całoroczną pracę uczniów.

Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Spółdzielnia Uczniowska "Plusik" liczy 15 członków. Głównym celem działalności jest prowadzenie sklepiku szkolnego.

Ostatni występ

W dniu 12 czerwca o godz. 16.00 uczniowie klasy III A z koła teatralnego „Przyjaciele” zaprezentowali przedstawienie pt. „Poczekalnia”.  

  • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

  • ŻEGNAJ SZKOŁO

  • Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

  • Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

  • Ostatni występ

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

„Był taki wrzesień…”

 

1 września 1939 r. w polskich szkołach nie zabrzmiał dźwięk pierwszego dzwonka.

 

Uczniowie nie zarzucili na plecy tornistrów i nie pobiegli do szkoły poganiani przez zniecierpliwionych rodziców. 80 lat temu na budynki szkół spadły pierwsze bomby, a przerażone dzieci usłyszały huk armat i świst pocisków… Rozpoczęła się trwająca 36 dni wojna obronna Polski. Rozpoczęła się II wojna światowa.


„Jest taki wrzesień…”

 

1 września 2019 r. społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi - minutą ciszy oraz złożeniem kwiatów przed pomnikiem patrona - uczciła pamięć wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny.

 

W trakcie uroczystej akademii klasy piąte nie zapomniały zarówno o tej ważnej w naszej historii rocznicy, jak i też o tym, że wakacje powoli dobiegły końca. Uczniowie serdecznie przywitali wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej przybyłych gości, nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Szczególnie ciepłe powitanie otrzymali najmłodsi uczniowie, którzy po raz pierwszy zawitali w murach naszej szkoły. To specjalnie bowiem dla nich Rada Rodziców ufundowała piernikowe serca, które choć trochę osłodzą trudy nauki i ciężar nowego tornistra.

 

Wszystkim pozostałym uczniom, życzymy: aby ten rok obfitował w marzenia, które nabiorą realnych kształtów, by każdy był sobą i rozwijał swoją pasję oraz swój talent, by nie było bezsensownych wyścigów donikąd, a w zamian za to, by każdy był uważny na drugiego człowieka. Życzymy, aby w tym roku nie było zmarnowanych dni, a szkoła była dla nas wszystkich czymś więcej…

 

Ewa Szlagor