Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024 roku.

Cytat dnia: "Człowiek jest mniej nieszczęśliwy, gdy nie jest nieszczęśliwy sam. "

Czasopisma dla młodzieży w szkolnej bibliotece

„Victor Junior” to dwutygodnik edukacyjny dla nastolatków w wieku 10-13 lat

(czyli dla uczniów 4, 5 i 6 klasy szkoły podstawowej). Ukazuje się od 2002 roku.

Co znajdziecie w numerze? Jakie są stałe działy pisma?

• Przysłaliście do redakcji
  • Ważny temat (porady, odpowiedzi na pytania nastolatków)
  • To mi się przytrafiło
  • Redakcja radzi
  • Do poczytania
  • Niezbędnik nastolatka
  • Pomyśl i działaj
  • Practice makes perfect
  • Ale śmieszne!
  • Prenumerata „Victora Juniora”

Czasopismo zawiera wiele ciekawych artykułów, porady dla nastolatków, fragmenty współczesnych powieści, a także strony poświęcone rozrywce ( humor, krzyżówki). Warto sięgnąć po „Juniora”, ponieważ można w nim znaleźć wywiady z ciekawymi osobami. Zawiera także interesujące artykuły poświęcone przyrodzie. Właściwie każdy może znaleźć w nim dla siebie coś ciekawego. Pismo pomaga w nauce i w rozwiązaniu spraw, które dotyczą nas, uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Czytamy i polecamy!

Zuzanna Adamus, Oliwia Głowa, Martyna Joniak

„Victor Gimnazjalista”

Pismo, które wspiera w codziennych szkolnych trudach!

Dwutygodnik edukacyjny skierowany do gimnazjalistów oraz uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej (młodzieży w wieku 13–16 lat). Ukazuje się od 1998 roku.

• Uzupełnia i utrwala wiedzę zdobytą w szkole.
  • Skutecznie przygotowuje do egzaminów kończących gimnazjum/ szkołę podstawową.
  • Publikuje treści związane z tematyką młodzieżową, dotyczące aktualnych problemów życiowych i szkolnych nastolatków.
  • Prezentuje przykładowe ścieżki kariery zawodowej.
  • Poszerza horyzonty, pomagamy zorientować się we współczesnej kulturze i sztuce.
  • Umożliwia prezentowanie na łamach pisma własnej twórczości i osiągnięć artystycznych, literackich i sportowych.
  • Współpracuje z cenionymi twórcami literatury młodzieżowej, znanymi specjalistami z zakresu psychologii i pedagogiki szkolnej oraz doświadczonymi nauczycielami, którzy publikują na łamach „Victora”.

W każdym numerze:

• testy egzaminacyjne wraz z rozbudowanym omówieniem
  • materiały pomocnicze dla uczniów wszystkich klas
  • porady specjalistów: psychologów, pedagogów, doradców zawodowych
  • konkursy z nagrodami, zabawy, quizy
  • informacje na temat dalszego kształcenia
  • kalendarium ucznia
  • stałe rubryki tylko dla młodzieży

Niedawno przeczytałam czasopismo„Victor Gimnazjalista". Jest to wydanie dla gimnazjum. "Victor" zawiera wiele bardzo ciekawych artykułów, takich jak „Dlaczego warto być wolontariuszem", "Pieniądz - gorąca historia" oraz "Są na tym świecie rzeczy...". Czasopismo jest również pełne quizów, ankiet i pięknych zdjęć. W nim każdy znajdzie coś dla siebie. Gorąco polecam Wam „Victora Gimnazjalistę!

Wiktoria Fujawa

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Już po raz 18 obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez International Assotiation of School Librarianship – IASL- Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i czytelnictwa. W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło „Książka nas łączy”.

W październiku zachęcamy wszystkich uczniów do:

• wizyty w bibliotece wraz z wychowawcami klas,
  • zapoznania się z gazetką „TOP 10 najlepszych otwartych źródeł wiedzy w sieci”
  • udziału dzieci klas I- III w konkursie czytelniczym „Znam bohaterów lektur”.