Dzisiaj jest czwartek, 28 maja 2020 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Krople w oku niezmierzone, tak zimno, kiedy Cię nie ma... "

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

„Był taki wrzesień…”   1 września 1939 r. w polskich szkołach nie zabrzmiał dźwięk pierwszego dzwonka.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W środę, 19 czerwca 2019 r., na uroczystej gali pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły.

ŻEGNAJ SZKOŁO

W tym roku wyjątkowo wcześnie, gdyż już w środę, 19 czerwca, rozstaliśmy się ze szkołą na okres letniego wypoczynku.

Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbył się apel SU, na którym podsumowano całoroczną pracę uczniów.

Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Spółdzielnia Uczniowska "Plusik" liczy 15 członków. Głównym celem działalności jest prowadzenie sklepiku szkolnego.

Ostatni występ

W dniu 12 czerwca o godz. 16.00 uczniowie klasy III A z koła teatralnego „Przyjaciele” zaprezentowali przedstawienie pt. „Poczekalnia”.  

  • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

  • ŻEGNAJ SZKOŁO

  • Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

  • Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

  • Ostatni występ

Kolejny wyjazd klasy 3a do Domu Kultury w Kętach

W życiu każdego człowieka pojawiają się burze/sztormy, czyli takie sytuacje, które są dla nas trudne, w których nie wiemy, jak postąpić.

 

One zdarzają się w naszych rodzinach, w szkole, na podwórku, w naszym kraju. Te trudne doświadczenia to np.: kłótnie rodziców, przyłapanie na kłamstwie, bójka z kolegą, niesprawiedliwe traktowanie rodziców, gdy jest młodsze rodzeństwo w domu, itp. Kiedy te sytuacje pojawiają się w naszym życiu, to zdarza się, że ster wypada nam z rąk – różne myśli i uczucia nas zalewają i nie potrafimy sobie poradzić z tym okrętem – naszym życiem. Czasem się wstydzimy, boimy, jesteśmy wściekli, albo zagubieni i robimy różne rzeczy, które nie zawsze są dla nas dobre.


Jak znów zapanować nad myślami i uczuciami, jak chwycić znów mocno ster, żeby przetrwać bezpiecznie sztorm w naszym życiu? Czego warto unikać?


Na te i inne pytania dotyczące w/w problemu próbowali odpowiedzieć 4 marca br. uczniowie klasy 3a SP, biorąc udział w IV spotkaniu z cyklu KinoSzkoła, które odbyło się pod hasłem: "Nie jestem sam. Jak przetrwać trudne sytuacje w życiu rodzinnym?".

 

Po prelekcji uczestnicy spotkania obejrzeli przebojowy film animowany dla dzieci "Superagentka". Duńska animacja o 10-letniej Agathe-Christine to kino detektywistyczne dla młodych widzów w najlepszym wydaniu, to film o uczuciu samotności i braku akceptacji, wielkiej przyjaźni, zaufaniu, wyrzutach sumienia.

 

Bohaterowie filmu: Agata i Vincent nie wybrali najlepszych sposobów na poradzenie sobie z trudnościami od początku. Ukrywanie lub udawanie, że nic się nie dzieje, albo że to nie moja sprawa, niech inni coś zrobią – raczej nie pomaga. Poddawanie się, zamykanie się w sobie, myślenie, że jakoś wszystko samo się ułoży, że ja nie potrafię nic zrobić – to też nie najlepszy sposób, bo kłopoty same nie znikają.


Prelekcja i film uświadomił wszystkim uczestniczącym w spotkaniu, że jeżeli coś nas przerasta, to działamy, chcemy coś zrobić, żeby zmienić tę trudną sytuację, szukamy rady, pomocy, podejmujemy wysiłek, by rozwiązać problem, bo przecież nie jesteśmy sami.

 

Barbara Ba-Gawęda