Dzisiaj jest środa, 03 czerwca 2020 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Klasyka to książki, które każdy chciałby zaznać, ale nikt nie chce ich czytać. "

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

„Był taki wrzesień…”   1 września 1939 r. w polskich szkołach nie zabrzmiał dźwięk pierwszego dzwonka.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W środę, 19 czerwca 2019 r., na uroczystej gali pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły.

ŻEGNAJ SZKOŁO

W tym roku wyjątkowo wcześnie, gdyż już w środę, 19 czerwca, rozstaliśmy się ze szkołą na okres letniego wypoczynku.

Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbył się apel SU, na którym podsumowano całoroczną pracę uczniów.

Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Spółdzielnia Uczniowska "Plusik" liczy 15 członków. Głównym celem działalności jest prowadzenie sklepiku szkolnego.

Ostatni występ

W dniu 12 czerwca o godz. 16.00 uczniowie klasy III A z koła teatralnego „Przyjaciele” zaprezentowali przedstawienie pt. „Poczekalnia”.  

  • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

  • ŻEGNAJ SZKOŁO

  • Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie roku szkolnego 2018/19

  • Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

  • Ostatni występ

Sobotni wyjazd do kina

Książki W. Bruce’a Camerona, najsłynniejszego pisarza snującego opowieści o zwierzętach, okupowały szczyt listy bestsellerów The New York Timesa przez wiele tygodni, jedna z nich "Był sobie pies" spędziła na tej prestiżowej liście… ponad rok!

 

Na podstawie w/w powieści powstał film pt.: "O psie, który wrócił do domu" w reżyserii Charlesa Martina Smitha. Aby obejrzeć tę niezwykle poruszającą opowieść uczniowie klas 1-7 naszej szkoły wraz z opiekunkami p. Jadwigą Putek, p. Karoliną Weźranowską oraz p. Agnieszką Maciągą, wybrali się 23 lutego br. do kina Helios w Bielsku-Białej.

 

„O psie, który wrócił do domu” to ciepła, pełna przygód opowieść o Belli, psie, który przebył 400 mil, by odnaleźć Lucasa, obiecującego studenta medycyny, człowieka, którego kochała. Zanim udało jej się wrócić do domu, czekało ją mnóstwo niezwykłych przygód. Na swej drodze spotkała i zamieszkujące góry lwiątko, i bezdomnego weterana, któremu przywróciła wiarę w życie. Bo Bella właśnie taka była, ktokolwiek stawał na jej drodze, od razu zakochał się w niej. Film na podstawie bestsellerowej powieści autora hitu „Był sobie pies” to pełna emocji, podnosząca na duchu odyseja, której najjaśniejszym punktem była bezwarunkowa, absolutna miłość między psem a człowiekiem.

 

Uczestnikom wyjazdu film dobrze się oglądało, mogli obejrzeć wzruszające do łez, piękne, pełne uczuć miłości obrazy, jak również sceny radosnej zabawy Belli z jej przyjaciółmi.


Polecamy!

 

Barbara Ba-Gawęda